Pozice

1.

Guma je pod oběma chodidly, přibližně na úrovni palce a malíku. Váhu rozložte rovnoměrně do celých chodidel, myslete na tři opěrné body: pata, palec, malík. Nohy jsou na šířku boků, špičky míří dopředu.

2.

Kolena i boky jsou v mírném ohnutí, pozice těla by měla vypadat, jako byste se chtěli opřít o kolena. V nohou byste se měli cítit stabilně. Nepředklánějte se dopředu. Těžiště (zadek) naopak posuňte vzad, jako byste se zadkem chtěli dotknout stěny za sebou.

3.

Volné konce gumy uchopte do dlaní. Pevně je stiskněte, lépe tak aktivujete svaly na předloktí. Pak gumu přitáhněte k podpažním jamkám. Loket při tom míří ostře vzhůru.

4.

Lopatky stáhněte k sobě, jako byste mezi nimi chtěli něco stisknout. Ramena tlačte dolů - hlídejte si, aby vám nevyjížděla směrem k uším, a příliš jste nezapojovali trapéz.

5.

Záda jsou v rovině, pupík vtáhněte dovnitř a zpevněte.

Jak na to?

Začněte v postoji lehce pře šířku boků, gumu si přeložte na půl a umístěte ji pod obě chodidla. Volné konce si nechte v rukách a pevně je chyťte. Pro lepší a jednodušší cvičení vám pomůže, když si gumu několikrát omotáte kolem dlaní.

Pojďte pomalu do předklonu. Boky tlačte dozadu, kolena lehce pokrčte. Pořád byste ale měli držet rovná záda.

Zapojte střed. Aktivní břicho a především jeho zpevnění ochrání spodní záda.

Přitáhněte gumu k podpaží. Pohyb vedou lokty, které držte u těla, nemiřte jimi ven. V pozici maximálního přítahu chvíli vydržte a potom kontrolovaně spusťte zpátky.

Odcvičte 10-15 opakování, při kterých se soustřeďte, abyste v pozici přítahu setrvali alespoň 2-3 vteřiny. Zkombinujte v super sérii například s kliky a dejte si 3-5 sérií.

Zdroje: