Dělejte si přestávky na protažení

Může se zdát, že vaše práce vám neumožňuje moc pohybu. Neradíme vám, abyste každých deset minut vstávali od počítače a šli se projít na několik minut. To by vám šéf nejspíše moc nepoděkoval.

Přestávky si však dopřejte. Může se jednat pouze o minutovou pauzu, kdy si stoupnete, protáhnete ruce směrem vzhůru, párkrát se nadechnete, srovnáte si záda a opět se posadíte. I takové krátké protažení vám může pomoci. Tyto krátké přestávky si naplánujte jednou až dvakrát za hodinu.

Delší přestávky – na kávu, oběd nebo záchod – využijte také k protažení. Pokud máte půlhodinovou pauzu na oběd, neseďte celou dobu pouze v jídelně. Snažte se co nejvíce chodit a můžete si udělat také krátké protažení.

Neseďte s nohou přes nohu

Většina žen sedává s nohou přes nohu. Může se jednat o pohodlnou polohu při sezení, vašim zádům to však neprospěje. Snažte se sedět s nohama vedle sebe, být vzpřímení a mít co nejstabilnější polohu.

Dobrá židle je klíčem k úspěchu

Při výběru kancelářské židle si dejte záležet. Sezení na nesprávné židli vám může způsobovat bolesti zad, které může vyřešit obyčejná výměna kancelářské židle za jinou.

Hýbejte se během dne

Jedna věc je sezení v práci, druhá je strávený čas mimo ni. Nesedejte si ihned po příchodu z práce na gauč a neodpočívejte opět v sedavé poloze. Snažte se být aktivní během dne. Můžete vyrazit na procházku, uklidit byt nebo si jít zasportovat. Každý pohyb se počítá a pomůže vám od bolesti zad.

Využijte jógu

Jóga je jednou z aktivit, která vám může pomoci protáhnout celé tělo, prokrvit svaly, zpevnit tělo a také uvolnit záda. Neváhejte a zkuste zařadit párkrát do týdne cvičení jógy, ať už při skupinové lekci, nebo doma před televizí.