Co Vám Stardance přinesla? Jak to vidíte s odstupem několika měsíců?

Přineslo mi to spousta zážitků, vlastně jsem si mohl prožít takový jiný život v životě. Bylo to intenzivních pár měsíců, které mě vytrhly z rytmu běžného života. Moc rád na to vzpomínám už teď a nejvíc mi chybí ti prima lidé z naší party. A to nejen tanečníci a tanečnice, ale všichni, které jsem během natáčení potkal.

Zdroj: Youtube

Je něco, co vám Stardance naopak vzala?

Vzala mi čas a trochu soukromí, ale to se dá naštěstí přežít. Rozhodně to stálo zato.

Kdy půjdete znovu tančit? Čeká vás nějaký ples nebo jiná společenská událost?

Je plesová sezóna, kupodivu dostáváme s mou partnerkou Kateřinou Bartuněk Hrstkovou nabídky na předtančení. Nechceme to přehánět, ale už jsme třikrát někde vystupovali. Vybíráme si a snažíme si to užívat. Tančení na plesech je úplně jiná disciplína než soutěž v televizi a není to zas taková oddechovka, jak jsem čekal. Zase jsem nervózní, ale většinou cítím od diváků velmi pozitivní reakci, vnímám, že je to baví. A to je pro mě krásný zážitek.

Byl pro vás Stardance zajímavý i po sportovní stránce? Jako nakopávák/hack/odpočinek?

Jasně, že to tak je. Byl to pořádný kontinuální trénink. A navíc fyzicky a psychicky náročný. Uvidíme, jak se mi povede zbytek zimní přípravy, ale fyzicky se cítím skvěle.

Zařazujete do tréninku i jiné sporty? Jaké?

Je toho docela dost. Chodím běhat, do posilovny, na kolo, lézt. Teď je součástí mého tréninkového plánu i tanec. Moc rád lyžuji, jezdíme na hory s partou kamarádů, tam kde napadne sníh. Naposledy jsme byli v Bad Gasteinu, Hotel Stubnerhof, který vedou sympaťáci z Čech. Relaxovat chodím do sauny.

Spousta lidí nyní v novém roce řeší zdravou stravu. Správná váha je důležitá i pro vás. Čím si ji udržujete? Čím hřešíte?

Jím zdravě nehledě na výkon. Rád se cítím dobře i mimo sport a strava je základ. Hodně si to uvědomuji i s dětmi, kdy se jim snažíme už od malička vysvětlovat, jak funguje lidské tělo. Člověk si to uvědomí i na příkladu vlastních chyb, které opakuje ve stravování. Myslím, že to není jen o tom, co zrovna člověk jí, ale jakou formou, jakým způsobem. Strava je rituál, který může pro rodinu znamenat vzácné chvilky pohromadě. A to se snažím vštípit vlastním dětem.

Co vás zajímavého čeká v letošním roce po sportovní stránce?

Chtěl bych si vyjet účast v reprezentaci a startovat na světovém poháru, který se koná v Praze.