Moderátorka a cvičitelka aerobiku cvičí prý téměř nepřetržitě. „Nejenom proto, že mám vlastní fitko a lekce a denně jsem tak v tělocvičně, to je moje doména, ale mám taky spoustu osobních tréninků s klienty, takže někdy jsem v teplácích skutečně od rána až do večera,“ řekla nám na akci Dermacol Love Day. Ptáte se, kde na to všechno bere energii a zda se někdy necítí unavená? Přece jenom elán po padesátce pomalu, ale jistě ubývá, ať se nám to líbí, nebo ne. „Někdy jsem sice unavená, ale pořád si říkám, holka, važ si toho, že nemusíš sedět někde v kanceláři,“ smála se nám do mikrofonu.

Zdroj: VLM

Kromě fitness a aerobního cvičení jí už na další aktivity kapacita prý moc nezbývá. Právě v onom „trdlování“, jak Hanka o aerobním spalování mluví, se ale cítí šťastná. Maximálně prý zvládne ještě lyže a plavání, pozvání od manžela na projížďku na kole ale odmítá a raději doma žehlí.

Když se cvičí, musí se i odpočívat

Oblíbená cvičitelka přiznala, že co její tělo dokázalo zvládnout dřív, už dnes bohužel neplatí, a týká se to jak výkonů, tak regenerace. „Nejlepším způsobem regenerace je pro mě samozřejmě spánek. Už jsem se přestala stydět za to, když někomu řeknu, že si jdu po obědě alespoň na půl hodinky lehnout. Pokud mám večer ještě lekce, tělo si to vyloženě žádá. Nedám dopustit ani na masáž a saunu, nějak se je do nabitého diáře vždy pokouším vecpat.“

Šéfredaktorka Kondice si s Hankou Kynychovou povídala také o tom, co se jí vybaví, když se řekne zdravý životní styl. Pro Hanku je to hlavně synonymum předcházení různým zdravotním neduhům, které se s věkem objevují častěji. „Od zdravého životního stylu si také slibuju, že až přijde sklonek života, tak se budu moct na své tělo spolehnout, abych nebyla na přítěž okolí.“

Lektorka aerobicu nám prozradila také svoje stravovací návyky a to, jaké změny v průběhu let musela z výživového hlediska udělat. Co myslíte, dává si pořád k obědu těstoviny? Jaký vztah má k masu? A kolik porcí denně do sebe zvládne dostat? Podívejte se na video a dozvíte se víc.

Zdroj:

  • Autorský článek
  • Hanka Kynychová, cvičitelka aerobiku a moderátorka
  • časopis Kondice