Premium obsah

Hanka Kynychová: „Šlofíka po obědě beru jako součást regenerace“

Hanka Kynychová: „Šlofíka po obědě beru jako součást regenerace“
Slavná cvičitelka jako by snad ani nestárla. V dubnu oslavila svoje pětapadesáté narozeniny a vysportovanou postavu by jí mohly závidět i o dvě generace mladší dívky. Když na to přijde, vyrazí na společenskou akci klidně s hluboko odhaleným dekoltem. Jaká dřina se za její figurou skrývá a jak se udržuje v kondici?

Moderátorka a cvičitelka aerobiku cvičí prý téměř nepřetržitě. „Nejenom proto, že mám vlastní fitko a lekce a denně jsem tak v tělocvičně, to je moje doména, ale mám taky spoustu osobních tréninků s klienty, takže někdy jsem v teplácích skutečně od rána až do večera,“ řekla nám na akci Dermacol Love Day. Ptáte se, kde na to všechno bere energii a zda se někdy necítí unavená? Přece jenom elán po padesátce pomalu, ale jistě ubývá, ať se nám to líbí, nebo ne.  „Někdy jsem sice unavená, ale pořád si říkám, holka, važ si toho, že nemusíš sedět někde v kanceláři,“ smála se nám do mikrofonu.

Zdroj: Marian Dvořáček

Kromě fitness a aerobního cvičení jí už na další aktivity kapacita prý moc nezbývá. Právě v onom „trdlování“, jak Hanka o aerobním spalování mluví, se ale cítí šťastná. Maximálně prý zvládne ještě lyže a plavání, pozvání od manžela na projížďku na kole ale odmítá a raději doma žehlí.

Když se cvičí, musí se i odpočívat

Oblíbená cvičitelka přiznala, že co její tělo dokázalo zvládnout dřív, už dnes bohužel neplatí, a týká se to jak výkonů, tak regenerace. „Nejlepším způsobem regenerace je pro mě samozřejmě spánek. Už jsem se přestala stydět za to, když někomu řeknu, že si jdu po obědě alespoň na půl hodinky lehnout. Pokud mám večer ještě lekce, tělo si to vyloženě žádá. Nedám dopustit ani na masáž a saunu, nějak se je do nabitého diáře vždy pokouším vecpat.“

Šéfredaktorka Kondice si s Hankou Kynychovou povídala také o tom, co se jí vybaví, když se řekne zdravý životní styl. Pro Hanku je to hlavně synonymum předcházení různým zdravotním neduhům, které se s věkem objevují častěji. „Od zdravého životního stylu si také slibuju, že až přijde sklonek života, tak se budu moct na své tělo spolehnout, abych nebyla na přítěž okolí.“

Lektorka aerobicu nám prozradila také svoje stravovací návyky a to, jaké změny v průběhu let musela z výživového hlediska udělat. Co myslíte, dává si pořád k obědu těstoviny? Jaký vztah má k masu? A kolik porcí denně do sebe zvládne dostat? Podívejte se na video a dozvíte se víc.

Zdroj:

  • Autorský článek
  • Hanka Kynychová, cvičitelka aerobiku a moderátorka 
  • časopis Kondice
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.