Premium obsah

Endometrióza, moje učitelka

Endometrióza, moje učitelka
Rychle otěhotněte, protože endometrióza končí neplodností, řekl lékař Evě Kejíkové, když konečně přišli na to, proč ji v podbřišku bolí, jako kdyby jí tam vráželi kudlu. Hormony odmítla a místo nich si naordinovala speciální dietu a psychoterapii. Dnes pomáhá ostatním ženám najít vlastní cestu v životě s endometriózou. Endometriózou trpí jedna žena z deseti. Proto Eva Kejíková na @evazenam.cz založila hashtag #jsem1z10 a vyzývá ženy, aby pod ním sdílely své příběhy a tím i pomáhaly toto téma šířit. Tady je její příběh.

Nemoc mi diagnostikovali, když mi bylo 32. Příznaky jsem ale začala mít už o čtyři roky dříve. Začalo to krvácením a bolestí při sexu. Jako kdyby mě někdo hluboko v pochvě píchal špendlíkem. Do té doby jsem žádné problémy neměla. Od 17 jsem brala antikoncepci, a když jsem ji po osmi letech vysadila, bylo všechno další tři roky v pohodě. Jenže pak přišly ty bolesti, zhoršovaly se a byl to jeden z důvodů, proč jsem se rozešla s tehdejším přítelem.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.