Premium obsah

Dovolená v plném proudu? Poradíme vám, jak zůstat fit na cestách

Dovolená v plném proudu? Poradíme vám, jak zůstat fit na cestách
Cestování a dovolená nemusí být o tom, že ztratíte svou fyzickou rutinu a zdravý životní styl. Fit a aktivní můžete být i při dovolenkování!

Ať už jste se těšili na dovolenou u moře, objevování nového města, nebo třeba jen relaxaci na chatě, můžete se cítit jako byste museli zvolit mezi tím, zda si užít dovolenou naplno, nebo zůstat ve formě. Nicméně, zůstat fit během dovolené neznamená, že se musíte vzdát všeho, co dovolenou dělá skvělou. Zde je několik tipů, jak zůstat fit, i když dovolenkujete v plném proudu.

Zdroj: Youtube

1. Chodit, chodit, chodit

Pokud se rozhodnete cestovat, nevyužívejte na každý přesun pouze taxíka nebo autobus. Vyražte raději prozkoumat město nebo místní pláže pěšky, nebo na kole. Určitě také nebudete litovat, pokud se vyrazíte podívat na nějaký kopec, nebo třeba vyhlídku po schodech nahoru. 

2. Tekutiny

Ať už jste kdekoli, je důležité udržovat tělo hydratované. Dehydratace může způsobit únavu a omezit vaši schopnost zůstat aktivní. Mějte s sebou vždy láhev vody a doplňujte tekutiny pravidelně, zvláště pokud je venku horko.

3. Naplánujte cvičení

Před odjezdem na dovolenou si můžete naplánovat, kdy a jak budete cvičit. Nezáleží na tom, jestli to bude ranní běh na pláži, cvičení v hotelovém fitness centru nebo jen několik minut strečinku každý den, důležité je to zařadit do svého plánu. 

4. Zodpověný relax

Zůstat aktivní na dovolené neznamená, že si nemůžete dopřát relaxaci. Důležité je, aby byla vaše relaxace odpovědná. Pokud si například dáte drink u bazénu, vyhněte se kalorickým bombám plným cukru a zvolte něco lehčího, jako je sklenka vína nebo pivo.

5. Místní aktivity

Ať už cestujete do hor, k moři nebo kamkoliv jinam, každá destinace má nějaké své lokální aktivity. Vyzkoušet můžete třeba paddleboard nebo wakesurf, horolezení či třeba jízdu na koni.

Zdroje:

  • https://www.zdravie.sk/clanok/59002/6-tipov-ako-zostat-fit-aj-ked-dovolenkujete-v-plnom-prude
  • https://shebuystravel.com/13-easy-ways-to-stay-fit-on-vacation-2/
  • https://fitnessproject.us/blog/10-tips-for-staying-fit-on-vacations/
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.