Premium obsah

Doktoři versus šarlatáni: Komu svěřit své zdraví?

Doktoři versus šarlatáni: Komu svěřit své zdraví?
Kde je hranice mezi psychosomatickou medicínou a léčitelstvím, jak poznat šarlatány a jak před nimi ochránit pacienty? Prozatím to vypadá, že klasická a alternativní medicína mezi sebou vedou zákopovou válku. Ale stačí překročit hranice na Západ a pacient zjistí, že to může fungovat i jinak. 

Hana žila roky ve Francii, kde chodila k lékařce, která v rámci studia medicíny vystudovala i homeopatii, mezoterapii a akupunkturu a ve své lékařské praxi kombinovala všechny přístupy. „Bylo to super, moc nám to vyhovovalo,“ vzpomíná Hana. Lékařka pravidelně na zimu celou rodinu vybavila homeopatickou kúrou proti rýmě a nachlazení a zároveň, když bylo potřeba, předepisovala klasické léky. „Neměla s tím problém, alternativní přístup pro ni nebyl dogma, nebyla to žádná šarlatánka,“ vzpomíná Hana. Ve Francii pravidelně využívala i služeb osteopatky (jemná manipulační technika zaměřená na problémy s pohyblivostí), což je profese, která v Česku zatím není rozšířená. 

Homeopatika od lékaře

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.