Sport by měl člověka především těšit a dávat tělu to, co si žádá. Tím se krásná moderátorka řídí celý život, a tak, i když patří mezi nadšené běžkyně, se do závodů nehrne. „Jednou už jsem měla dokonce přihlášku na půlmaraton, za což jsem nemohla já, ale moje kamarádka Lenka Špillarová, která mě tam přihlásila bez mého vědomí. Pak se mě snažila asi měsíc přesvědčit o tom, že mám vyběhnout, ale já do toho nešla. Byla jsem tou dobou i nemocná a nějak se to minulo,“ řekla v rozhovoru pro Kondici.cz na křtu nové knihy novináře a svého bývalého kolegy Davida Borka „Moje roky v Izraeli“.

Zdroj: VLM


Daniela prý patří spíš mezi nárazové běžkyně, a pokud má moc práce, je schopná klidně 14 dnů neběhat. „Vím ale, že to není dobře,“ přiznala. Účast na půlmaratonu nebo maratonu ale v budoucnu nevylučuje, pokud by se na to cítila. Zatím je její maximum 12 až 14 kilometrů. Překonávání svých fyzických sil jí prý vlastní není, hecovat se nepotřebuje a sportuje čistě proto, že ji to baví.

Jako holka z Moravy jí všechno

Daniela, které bude letos pětačtyřicet let, má ukázkovou postavu a zpomalený metabolismus se jí tak zřejmě netýká. Zatímco jiné ženy po čtyřicítce musí přemýšlet s nadsázkou nad každým soustem, a když se jen podívají na dort, hned přiberou půl kila, usměvavá moderátorka jídlo řešit nemusí. „Vím ale, že bych nad stravou měla přemýšlet. Říkám to snad v každém rozhovoru, ale zatím se to stále neděje.“ Za její kladný vztah k dobrému jídlu prý může to, že se narodila na jižní Moravě a za rodiči často jezdila na Vysočinu, kde se prý stoly vždycky pod jídlem jen prohýbaly. „Jsem zvyklá jíst všechno, včetně takových těch vesnických pokrmů. Tomu už ve svém věku asi neodvyknu.“

Běhá s ní už i partner

Moderátorka začala před dvěma lety žít s hudebníkem, skladatelem a hercem Ondřejem Brzobohatým, který je o čtyři roky mladší. Zpočátku prý pro její vášeň k běhání moc pochopení neměl a brblal, nakonec se ale dal zlomit a teď už běhají občas spolu. V rozhovoru pro Český rozhlas ale Daniela přiznala, že jejich nejoblíbenější aktivitou je válení na gauči. Odpočinek je zkrátka taky potřeba!

Na video s partnerem Daniely, Ondřejem Brzobohatým, se můžete podívat ZDE.

Zdroje:

Video: Lucie Šáleová

https://dvojka.rozhlas.cz/s-ondrejem-nejradeji-lezime-na-gauci-moderatorka-daniela-pisarovicova-o-svem-8922084