Když v roce 1976 vešel do kin první boxerský snímek Rocky, stal se ihned legendou. Nikdo tenkrát nejspíš netipoval, že o téměř půl století později bude série stále při životě. V případě třetího Creeda ale poprvé bez Rockyho, který letos oslaví už sedmasedmdesáté narozeniny! Chystáte se na tuhle horkou novinku do kina? Pak neprozradíme děj. Stručná dějová linka ale zní takto: Poté, co Adonis Creed, nemanželský syn Apolla Creeda, ovládl svět boxu, daří se mu jak v kariéře, tak v rodinném životě. Když se po dlouhém trestu ve vězení znovu objeví jeho přítel z dětství a bývalý boxerský zázrak Damian, touží dokázat, že si zaslouží svou šanci v ringu.

Zdroj: Youtube

„Na Creeda se dívat nebudu, nikdy.“


Stallone si Rockyho zahrál naposledy v roce 2018 ve snímku Creed II a jen rok poté se nechal slyšet, že šlo o jeho poslední natáčení snímků o Rockym a Creedovi. Představitel legendárního boxera Rockyho Balboy v rozhovoru pro časopis The Hollywood Reporter v listopadu 2022 řekl, že jeho absence ve filmové franšíze po 47 letech je „politováníhodná situace“. Na vině prý byly dlouhodobé neshody s producentem Irwinem Winklerem a také Michaelem B. Jordanem, který usedl na režisérskou stoličku a zároveň hraje ve snímku hlavní roli.


Stallone dále uvedl, že boxerské drama je podle něj až moc temné, a on si myslí, že svět už více temnoty nepotřebuje. V dalším rozhovoru s americkou novinářkou Jessicou Shaw v show Sirius XM překvapivě prozradil, že se na pokračování boxerské ságy Creed III dívat nebude. Nikdy. A znovu potvrdil, proč je na tvůrce boxerského dramatu naštvaný. Sdělil, že měli poměrně drsně vyhrocený spor, po kterém se rozhodl přerušit vztahy s filmovou franšízou, kterou v roce 1976 vytvořil, a že odmítá podporovat jakékoli nové Creed filmy, pokud je do nich zapojen právě producent Irwin Winkler.

„Nemůžu se smířit s někým, kdo se zachoval tak hanebně,“ řekl.

Stallone, jenž Rockyho vymyslel a nenahraditelně zosobnil v osmi filmech v rozmezí 42 let (šest dílů má série Rocky a dva filmy čítá spin-off Creed), prodal Winklerovi práva na Rockyho (k němuž napsal i scénář) hned v roce 1976, když měl údajně na kontě jen sto dolarů a jednal z nutnosti. Navíc neměl jako mladík ani ponětí, jak to v Hollywoodu chodí. Na Rockym by přitom mohl vydělat miliony dolarů. Herec ale uvedl, že mu nejde o peníze, ale o tvůrčí odkaz.

Bude někdy další Rocky?

Jestli jste jako fanoušci Rockyho Balboy smutní, že se už na filmovém plátně tahle legendární boxerská postava neobjeví, nezoufejte. Stallone prý zůstává otevřený spolupráci s Michaelem B. Jordanem, pokud by Winkler v budoucnu sérii o Creedovi opustil. Režisér Creeda III a zároveň představitel hlavního hrdiny Michael B. Jordan věří, že film bude mít úspěch i bez Rockyho. A zatím se to dle ohlasů diváků i filmových kritiků jen potvrzuje.

Zdroje:

https://www.menshealth.com/entertainment/a42008229/sylvester-stallone-explains-why-he-will-never-watch-creed-iii/


https://www.menshealth.com/entertainment/a42008229/sylvester-stallone-explains-why-he-will-never-watch-creed-iii/


https://www.fandimefilmu.cz/clanek/22857-creed-3-zrejme-bude-bez-otce-zakladatele-sylvestra-stallonea


https://www.csfd.cz/film/929812-creed-iii/prehled/


https://www.digitalspy.com/movies/a41938487/sylvester-stallone-creed-3-absence-regretful/