Premium obsah

Blokády horních žeber – projevy a možnosti autoterapie

Blokády horních žeber – projevy a možnosti autoterapie
Mezi horní žebra řadíme první až čtvrté a metodicky také klíční kost. Alespoň tak to popisovala paní Ludmila Mojžíšová, která se ve své praxi (mimo jiné) zabývala právě blokády žeber. Obecně vzato se blokády horních žeber projevují v oblasti hlavy, krční páteře a také horních končetin, kam se šíří prostřednictvím svalových spasmů. Jedinou výjimkou je čtvrté žebro, které se do horních končetin nešíří vůbec. Blokády mohou způsobovat řadu obtíží, které si málokdo dá do souvislosti s žebry. Blokády žeber jsou velice časté, a tak není od věci si jejich projevy popsat.

Blokáda klíční kosti a prvního žebra

Klíční kost a první žebro lze popsat pospolu, neboť se jejich blokády ve většině případů objevují současně. Je tomu tak proto, že mezi nimi existuje vazivová spojka. Blokáda klíční kosti tedy způsobí blokádu prvního žebra a naopak. Časté jsou bolesti hlavy, zejména v oblasti čela a obočí, citlivost ramen. Dále nacházíme blokády hlavových kloubů, omezení rotace a úklonu hlavy. Zajímavostí je, že blokáda zevní části klíční kosti dokáže imitovat dobře známý syndrom, kterým je tenisový loket (odborněji laterální epikondylitida). 

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.