Všichni Besky znají jako kreativní kuchařku, málokdo ale ví, že odmalička sportuje a začala běhat. Vybíhá na pětikilometrové okruhy a sní o zdolání o půlmaratonu a Spartan Racu. "Všichni mluvili o enforfinech a ke mě žádné nepřicházely. Ale zároveň jsem toužila se rozběhnout," říká vítězka MasterChefa z roku 2021, pro kterou "sladké je láska a slané oheň."

Zdroj: Youtube

Sport jí byl blízký už jako dítěti. Hrála tenis, basket i volejbal. S běháním začala v covidu, kdy řešila problémy ve vztahu a bylo jí úzko. Nehýbala se, váha šla nahoru, do toho začala soutěž MasterChef se všemi krásnými jídly a novými chutěmi, které "musela" objevovat. Přibrala 14 kg a rozhodla se, že půjdou dolů.

Začala pozvolna, nejdříve chůzí v posilovně na pásu. Za odměnu si k tomu pouštěla svůj nejoblíbenější podcast. Nebyl o vaření, jak by mnoho lidí očekávalo, ale o zločinech a dopadení pachatelů. A byla na sebe přísná: poslouchat ho mohla jen ve fitku na pásu.

Takhle pokračovala, dokud se nerozběhla. Dnes běhá pětikilometrové trasy za 35 minut. Ty se nyní snaží protáhnout na "desítku". "Pro opravdové běžce je to jen rozcvička, ale já to neřeším a je mi to moc příjemné," dodává autorka úspěšné knihy Vaříme nebesky. S psaním bude pokračovat, právě promýšlí její "sladké" pokračování.

V zimě většinou běhá na pásu v posilovně, od jara ji ale můžete potkat například ve Stromovce nebo na Letné, u které bydlí.

"Pořád si ještě k běhání hledám cestu, jsem však šťastná, že jsem pokořila další výzvu. Navíc jsem získala kondici, nezadýchávám se, nejsem rudá jako rajče, neumírám po doběhu a dostavují se endorfiny. Běh mi hodně dává, je to taková moje psychohygiena," vysvětluje.

Doporučila by ho každé ženě, která nemá zdravotní omezení. A přidává své tipy, jak se k tomu sportu motivovat: pro někoho to může být hezké nové oblečení, pro jiného nové pohodlné boty. "A zkuste to jako já. Na začátku si nedávejte žádné cíle, jen tak se proběhněte, co to s vámi udělá. Mně pomáhá poslech podcastů. Motivuje mě také možnost vyzkoušet si, co tělo zvládne a kde jsou jeho limity."

Jak na běh reaguje tělo, přehled o krocích a tepech, si dva měsíce hlídala na chytrých hodinkách, pak je odložila na poličku. Prý už ví, co a jak.

Zní to jednoduše? Zkuste to taky....

Zdroj: Rozhovor pro časopis Kondice 5
www.instagram.com/besky.vero/?hl=cs


Kdo je Besky
Krásná, veselá a sebevědomá - tak na mě během focení a rozhovoru působila Veronika Beskydiarová přezdívaná Besky. Kuchařka - amatérka, která v roce 2021 vyhrála nejoblíbenější televizní kulinářskou show Masterchef. To jí změnilo život a dnes žije svůj sen. Má kurzy v Gourmet Academy, vydala knihu Vaříme nebesky a nyní začíná plánovat další. Tu věnuje sladkým receptům. "Veronika vždy inklinovala k pečení. Já jsem nikdy moc nepekla, nikdy mě to nebavilo, nemám vztah ke sladkému. Veronika ano," dodává její máma a pravá ruka Monika.