Premium obsah

Běhání: (Vy)pilujte běžecký styl

Běhání: (Vy)pilujte běžecký styl
Abyste se běháním mohli bavit dlouhodobě, je třeba zaměřit se na správné provedení pohybu. Jen tak bude váš běh efektivní a především zdravý. Bezchybná technika vám pomůže předcházet přetížení a zraněním. Soustředit se ale budete muset na celé tělo.

Běh je přirozený pohyb, stačí nazout kecky a vyběhnout. Jenže platí to jen do určité míry. Brzy totiž zjistíte, že se moc neposouváte, co hůř, tu a tam vás někde píchne, začnou vás omezovat a sužovat bolesti. Problémy přitom mohou pramenit například ze špatných pohybových vzorců z dětství a mládí, dysbalancí a ochablých či stažených svalů způsobených sedavým způsobem života, z něhož vymizela většina přirozeného pohybu. Z toho plyne, že byste se neměli soustředit jen na to, jak rychle běháte nebo kolik kilometrů pokoříte, ale také na to, jak se hýbete. Satisfakcí za dobře zvládnutou techniku vám bude ekonomičtější a zdravější běh.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.