Premium obsah

Běhání: Otazníky kolem nákupu bot

Běhání: Otazníky kolem nákupu bot
Pokud to s běháním myslíte vážně, přišel čas pořídit si správnou obuv. Právě ta vám pomůže posunout se dál a předejít zranění. Vyznat se v široké nabídce pestrobarevných modelů ovšem nemusí být pro každého snadné. Jaké otázky si zodpovědět, než se vydáte do obchodu?

KDE NAKUPOVAT?

Vhodnější volbou je navštívit specializovanou běžeckou prodejnu, kde by vám měl fundovaně poradit školený personál. Často tu disponují také analýzou došlapu tak, aby byly odhaleny případné anomálie. Ty se dají správným obutím korigovat. Ženy mívají sklon k takzvané pronaci, tedy k nášlapu směrem dovnitř. Výrobci s tím počítají a některé modely upravují takovým způsobem, aby tento problém vyrovnávaly. Pokud víte, že máte funkční vadu nohou – například podélně nebo příčně ploché nohy –, vyplatí se poradit se před nákupem bot s podiatrem či ortopedem. Častým řešením pak bývají ortopedické vložky na míru.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.