Marek dopoledne natáčí, volno mívá odpoledne, kdy Eva odjíždí za Prahu, kde má ustájenou kobylu Demi. Koně totiž patří mezi její největší životní vášeň. "Potkáváme se až večer. Někdy," říká.

Zdroj: Youtube

Naštěstí Marek nenatáčí každý den, a když má volno, chodí s Evou do posilovny a na atletické tréninky. Když v covidu nehrál, sportovali spolu každodenně. Když Eva trénuje snowboardcross v Česku na Dolní Moravě, Marek se vydává za ní a prý docela dobře lyžuje. "Rád jezdí na běžkách, a když jsem trénovala na Dolní Moravě, začal se učit i na snowboardu. Radši má ale letní sporty," dodává Eva.Eva díky Markovi chodí častěji do divadla i do kina a získala větší přehled. Kromě Provazu o jednom konci v pražském Vinohradském divadle, viděla všechna Markova představení a považuje se, spolu s jeho rodiči, za největší manželovu fanynku. Nejraději má hru Pan Kolpert v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Zná také všechny filmy a seriály, ve kterých Marek hraje.Sleduje i seriál České televize Kukačky a na fakt, že tam Marek stojí po boku jiné ženy, už si dávno zvykla. "I když je to zvláštní," přiznává.

Umění ji vždy bavilo, asi díky juniorskému trenérovi Jakubovi Flejšerovi, který je sochař. V každém evropském městě spolu chodili do galerií. "Máme okolo sebe plno umělců, všude doma visí obrazy. Moc obrazů a málo stěn. Baví mě je sbírat."

Také dovolené Adamcyzkových jsou většinou sportovní. Byli ve Skotsku a na Madeiře a chodili na túry.

Zdroj: Rozhovor autorky s Evou Adamczykovou pro magazín Kondice 04/22