Premium obsah

4 tipy, jak zůstat v kondici a fit, i když je všechno zavřené

4 tipy, jak zůstat v kondici a fit, i když je všechno zavřené
Uplynulý rok 2020 byl pro všechny rokem změn. Náhlá situace nás značně zaskočila a my jsme se museli rychle přizpůsobit a pozměnit své každodenní běžné životy a zvyky. Z tohoto důvodu jsme většinu času začali trávit doma. Odvětví fitness a wellness omezilo své fungování a postupem času došlo i k úplnému uzavření. To se bohužel po nějaké době odrazilo nejen na naší psychice, ale také na fyzickém zdraví a kondici, kterou jsme si silou vůle budovali a jíž jsme věnovali veškerý volný čas.

I když se dnes nenabízí možnost jít si zacvičit do vaší oblíbené posilovny, věříme, že budete chtít vyzkoušet alternativní způsoby, jak zůstat i nadále fit, ať už v pohodlí vašeho domova, nebo venku:

 

1. Pusťte do svého běžného života pohyb

Trénink nemusí být jen v posilovně nebo na běžeckém pásu, zvláště když přichází jaro a krásné počasí vybízí k tomu jít na čerstvý vzduch. Využijte každodenních činností jako skvělou příležitost, jak být aktivnější, kdykoli je to možné. Na procházce se psem zvyšte tempo, z lehké chůze přejděte na svižnou a přidejte na vzdálenosti. Pokud máte děti, vymyslete venkovní zábavnou hru, do které zapojíte všechny členy rodiny. Výtah vyměňte jednoduše za schody a místo auta nasedněte na kolo. I u sledování televize můžete být aktivní, postačí vám, když gauč vyměníte za gymnastický míč.

 

2. Cvičte s online portálem v pohodlí svého domova

V dnešní době se nabízí nespočet možností, jak se udržovat fit i v situaci, kdy jsou fitness centra a posilovny zavřené. Vyzkoušejte online cvičení a vyberte si aktivitu podle vašich preferencí. V online nabídce si každý přijde na své, ať už jste milovníci posilování, kardia, tance, anebo meditace. Navíc si můžete zacvičit, kdykoli budete mít chuť, a nemusíte spoléhat na otevírací dobu. Ušetříte nejen čas, ale také peníze.

 

3. Vytvořte si domácí posilovnu

Možná si myslíte, že mít domácí posilovnu je příliš nákladné, ale my vás vyvedeme z omylu. Opravdu nepotřebujete žádné drahé vybavení, na které jste zvyklí z posiloven. Postačí vám, když si pořídíte jen pár pomůcek, které vám cvičení zpříjemní a do nudného stereotypu vnesou trochu zábavy. Pro začátek vám bude stačit – podložka na jógu, základní sada činek, švihadlo a gymnastický míč. S těmito položkami budete mít perfektní sestavu pro domácí posilovnu, a navíc vám tyto věci nezaberou skoro žádné místo.

 

4. Prozkoumejte své okolí a objevte zajímavá místa

Pohyb na čerstvém vzduchu není přínosný jen pro fyzickou aktivitu, ale také pro duševní pohodu. Vyjděte ven a vydejte se do přírody. Uvidíte, že objevíte nové stezky, lesní cesty nebo rybníky, o kterých jste ještě minulý rok neměli ani ponětí. Venkovní aktivity mají nespočet výhod a jsou skvělou volbou pro všechny, kteří mají rádi nové věci. A pokud jste raději, když máte stanovený pevný cíl cesty, vyzkoušejte Geocaching, který vás zaručeně zavede na místa, která jsou něčím ojedinělá.

 

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.