Premium obsah

Elektrokolo: Podle čeho si vybrat to pravé, 4. díl

Elektrokolo: Podle čeho si vybrat to pravé, 4. díl
Elektrokola se vyrábějí ve stejných kategoriích jako normální kola. Pokud se rozhodnete pro nákup, promyslete si, jak ho budete používat a pohlídejte si, aby bylo snadno ovladatelné. Na českém trhu se nejlépe prodávají trekingová a horská kola.

Krosové a trekingové elektrokolo

Pro cestovatele, výletníka, pravidelného príležitostného jezdce

Vetšinou jde o hodně ekonomickou verzi elektrokola, často s pohonem zadního kola a baterií v nosiči. Je určené pro hodně lehký terén, silničky a cyklostezky, na výlety i kondiční sport nebo pro cesty do práce. Je to odpovídající náhrada za horské kolo, jehož ovládacími prvky je vždy vybaveno.

Horské elektrokolo s pevným rámem

Pro bikera, sportovce v jakémkoli věku, kterého láká terén a příroda

Nadchne jak ty, kteří se teší na sport v težkém terénu, tak ty, kteří od kola chtějí maximální jistotu. Hodí se také pro začátečníky. Výhodou je poměrně velká škála konstrukcí rámu i vybavení. Myslete ale na to, že horské kolo je primárně určené do terénu, a to nezřidka i hodně težkého.

Celoodpružené horské elektrokolo

Pro zkušeného bikera hledajícího adrenalin v težkém terénu

Pořádné horské kolo umožní vystoupat na vrchol kopce, na začátek trailu, za jediný den mnohem víckrát, než by to fyzické síly umožnily na klasickém horském kole. V některých případech si odpružený rám pořizují lidé trpící bolestmi zad a prahnoucí po maximálním pohodlí.

Silniční elektrokolo

Pro cyklistu, silničáre a sportovce

Zdolat legendární alpské prusmyky, přiblížit se hrdinům velkých etapových závodů nebo jen stačit silnejším spolujezdcům? Dramatické snižování velikosti a hmotnosti motoru a integrování baterie do rámu umožnilo zkonstruování lehké, rychlé silničky bez negativního dopadu na geometrii jejího rámu a jízdní vlastnosti. Hlavním limitem je omezení rychlosti na 25 km/h.

Skládací, městské, speciální elektrokolo

Pro městského hipstera a člověka budoucnosti, pro něhož je kolo dopravním prostředkem

Pokud cestujete do práce a nechcete se zpotit, elektromotor je skvělým pomocníkem. Skládačku vezmete do tramvaje a v práci schováte pod stůl, městské kolo vás zase podpoří kompletní výbavou za dešte nebo za tmy.

Elektrokolo s nízkým nástupem

Pro člověka s pohybovým omezením, starší lidi a jedince po úrazech

Díky speciální konstrukci rámu lze na kolo snadno nasednout, pohybovat se nízko nad zemí, sedět zpříma a kolo při tom dobře ovládat. Kolo není určené do terénu, ale je vhodné při jakémkoli pohybovém handicapu.

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.