Premium obsah

Domácí cvičení: Pilates s posilovací gumou Theraband

Zdroj: Vladan Krumpl
Odporová nebo taky posilovací guma je takové malé fitko v kapse. Dá se využít k posilování, protahování, stojí pár korun a nezabírá skoro žádné místo. Na trhu najdete mnoho typů gum na posilování, my budeme cvičit s tou malou.

Malé odporové gumy se využívají primárně ke cvičení v menším rozsahu pohybu, především v oblasti hýždí, stehen anebo ramen a prsních svalů. Jsou relativně krátké a často i široké a prodávají se v různých typech odporu. Co tenhle výraz znamená? Zjednodušeně řečeno to, jaký odpor gumy budete muset k dokončení pohybu překonat. Rozpětí je odstupňované po kilogramech. Najdete gumy s odporem 5 až 15 kg, ale i 45 až 55 kg. Sáhněte po setu nebo po zlaté střední cestě.

Cvičení s odporovou gumou je skvělou vstupenkou do světa posilování pro ty, kdo se silovým cvičením teprve začínají. Naučíte se cvičit proti odporu a využít svoji sílu. Navíc díky ní zlepšíte i stabilitu svých kloubů.

Odporovou gumu charakterizuje, že se její napětí mění a jediné, co chce, je smrštit se zpátky. Proto je důležité myslet na to, že zapojení svalu bude nejvýraznější v úplném napětí gumy, a proto v každé závěrečné pozici 1 až 2 vteřiny vydržte. Do původní pozice se vracejte pomalu a kontrolovaně. Nenechte gumu, aby vás ‚vystřelila‘ zpátky.

Zdroj:

Kondice.cz

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.