„Já si ještě musím namazat stehna, jak jsem tlustá, tak se mi dřou,“ slyším, jak se line z dámské šatny. A v duchu si říkám, jak dotyčné rozumím. Tlustá sice nejsem, ale stehna se mi dřou od sebe už od puberty, kdy jsem měla přes boky pod 90 centimetrů a bolestivé opruzeniny se staly mou souputnicí. Přemáhal mě stud, v té době žádný internet, tak jsem si hlavně léto vždy protrpěla. Dneska už se naštěstí otevření mluví o menopauze, menstruaci a i tom, jak nás žen trápí, když se nohy o sebe odírají. A jak jsem psala, není to záležitostí jen těch, co by měly pár kilo navíc. Pojďme se podívat, jak na to.

Zdroj: Youtube

Na odřená stehna pomocí krémů i pásků

V létě nosíme sukně a jak se nohy potí a stehna se o sebe odírají, tak vznikají bolestivé a nepříjemné pocity. Možná v tu chvíli zalitujeme, že jsem nesáhly po kalhotách. Anebo po něčem, co odírání zabrání. Na vině nejsou plnější tvary, ale to, že se potíme. Proto pomáhají přípravky, které pot absorbují. Já sama mám dobrou zkušenost s dětskými přípravky. Možná ti nezní sexy, že si člověk maže nohy něčím, co se dává miminkům na zadek, ale funguje to. Všecko, co je dobré pro malé děti, je dobré i pro nás. Krémy neobsahují chemii a fungují. A sexy variantě se ještě dál dočtete.

Odborníci také doporučují krémy se zinkem. „V létě potřebují určité partie chránit před zapářkou, což znamená, že je potřeba je mírně vysušit. K tomuto účelu slouží zinkové krémy, které po nanesení poklepáním vytvoří velmi tenkou ochrannou vrstvu, která pot pohltí. Výhodou je, že je lze zakoupit v lékárně i bez receptu,“ doporučuje dermatoložka Hana Moosová.

Jak už jsme před časem psali v článku, vhodnou variantou jsou i pásky na stehna. Možná nejpohodlnější variantou pro vás budou ochranné pásky na stehna, kterým se říká bandaletky. Jsou elastické, pohodlné a pořídit si můžete i sexy varianty! Plní podobnou funkci, jako když si pod sukni vezmete šortky, je to ale mnohem méně nápadné.

A pro ty, co nelitují koruny navíc (já zůstávám tvrdohlavě u dětských pudrů a krémů i když také nejsou nejlevnější), existují dokonce speciální deodoranty, které jsou určené na stehna i do linie pod prsy, aby nevznikaly opruzeniny a bolestivé stroupky. Stačí vyhledat jakýkoliv „deodorant proti tření.“  A naopak pro ty, co za sebe nechtějí utrácet majlant, tak postačí olejíček Aviril, který najdete v každé drogerii.

Zdroj: redakce, denik, kondice