Luhačovice: Zkrášlující beauty rituály a starořímské lázně

Luhačovice vás okouzlí rozmanitou architekturou, krásným okolím a všudypřítomnou zelení. Lázeňské město leží v malebném údolí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Nejznámějším léčivým pramenem je tu Vincentka. na výběr tu máte z celé řady ubytování, jako královna si budete připadat například v luxusním hotelovém komplexu ALEXANDRIA **** nacházejícím se v srdci Lázní Luhačovice, který poskytuje hýčkání v největším a nejmodernějším wellness centru Luhačovic. Styl starořímských lázní navozuje jedinečnou atmosféru, aktivněji odpočívat můžete v bazénu se světélkujícími slunci na dně, vodním zálivem, masážními tryskami po obvodu a dvěma protiproudy nebo ve fitness centru s nejmodernějšími přístroji. Relaxaci si užijete v nejrůznějších lázních, které se liší typem i teplotou – bylinková lázeň, parní lázeň, solná lázeň, orientální parní lázeň Rasul či finská sauna. Kromě tradičních lázeňských procedur jako jsou například uhličité koupele nebo rašelinové obklady si užijete také peelingy, tělové zábaly a beauty služby či nejrůznější SPA rituály.

Lázně Libverda: Masážní vany, biostimulace a nové wellness centrum

Blahodárné účinky tamních léčivých pramenů začaly být známé už ve 14. století. Zprávy o nich se díky poutníkům brzy dostaly až na panovnické dvory. Český vojevůdce Albrecht z Valdštejna si dokonce zázračnou libverdskou vodu vozil s sebou na vojenská tažení. Samotné lázně začaly vznikat až v druhé polovině 18. století a tehdy je navštívil asi nejvýznamnější panovník – císař Josef II. Lázně Libverda v podhůří Jizerských hor si získaly věhlas díky pramenům hydrogenuhličitanového typu, tradičně se tu léčí pacienti s onemocněním pohybového aparátu, například po operacích páteře či kloubů.

Z léčebných procedur nabízí Spa Resort Libverda elektroléčbu, konkrétně: biostimulace, čtyřkomorová lázeň, diadynamic, interdyn, krátkovlnná diatermie, laser, magnetoterapie a ultrazvuk. Dále rehabilitační cvičení ať už individuální, tak skupinové. Velmi oblíbená je také vodoléčba – uhličité koupele, podvodní masáže v masážních vanách, hydromasážní koupele a skotské střiky. Vyzkoušet můžete léčbu světlem za pomoci biolampy, nejrůznější inhalace (vč. CBD), oxygenoterapii nebo plynovou injekci.

Pokud hledáte odpočinkový pobyt nebo pobyt léčebný bez úhrady zdravotní pojišťovny, pak navštivte Spa Resort Libverda. V resortu si můžete dopřát nejrůznější masáže, a to jak tradiční (aroma, klasická, levandulová, konopná, čokoládová, baňkami, mušlemi aj.), tak i tzv. suché na speciálních masážních vanách. Dále je možné ponořit se do koupele s různými přísadami nebo se nechat hýčkat při komplexních rituálech. Resort disponuje i privátní Whirlpool se saunou a nedávno zrekonstruovaným wellness centrem s bazénem, kde je k dispozici Kneippův chodník, sauna a pára.

Karlovy Vary: Slunečná terasa i voda z Mrtvého moře

Rodinný Spa & Wellness hotel Prezident**** je držitelem několika ocenění a patří k tomu nejlepšímu, co malebné lázeňské město, které si oblíbil i král Karel IV., nabízejí. Přímo v centru města, pouhých 100 metrů od Vřídla, poskytuje klientům prvotřídní lázeňskou péči i wellness programy. Relaxaci si tak můžete užívat nejen na slunečné terase s krásným výhledem na město, ale také ve fitness centru, v 7 rozličných saunových kabinách, jako parní kabina, tepidárium s terapeutickou solní inhalací, finská sauna či aroma sauna, a 4 bazénech, včetně floatingu s vodou Mrtvého moře. Hotelová restaurace ve vás zanechá opravdový gastronomický zážitek navíc spojený s řízenou degustací vín.

Zdroj: Youtube

Mariánské lázně: Minerální a parní koupele, královské masáže

Mariánské Lázně byly oficiálně uznány klimatickými lázněmi. Nyní se tak stávají nejkomplexnějším lázeňským místem, které využívá k léčbě všechny přírodních zdroje – minerální prameny, přírodní oxid uhličitý, peloidy (rašeliny, slatiny a bahna) a nyní také místní klima. Budovy Nových a Centrálních Lázní jsou díky své historické jedinečnosti pýchou Mariánských Lázní. Lázeňské budovy propojuje promenáda, čímž vznikl unikátní komplex s největším balneo provozem. Několik léčebných pramenů využívaných k minerálním koupelím, pitné kúře či plynovým obálkám doplňují wellness služby v podobě hydroterapie, masáží, zábalů, rituálů, parních koupelí či bazénů s protiproudem. Užít si můžete také Whirlpool, saunu, fitness centrum, Keipovu metodu či doplňkové služby jako solárium, kosmetiku, vitasalin či kadeřníka. Ať už řešíte zdravotní obtíže nebo jen hledáte místo pro odpočinek, tento hotel ve městě zapsaném na seznamu UNESCO, je tou správnou volbou. Pokud chcete najít lázeňský pobyt přímo na míru vám v přehledných kategoriích, využijte například portál Spa.cz, který se zaměřuje na vyhledání a doporučení lázní a wellness.

Dalším tipem na místo, kde se o vás postarají s maximální péčí, je butikový hotel SwissHouse, který nabízí širokou škálu procedur, od královských masáží, přes hydroterapie, až po profesionální kosmetické ošetření. Hosté si chválí především prvotřídní gastronomii, slunnou zahradu a polohu uprostřed parku jen pár kroků od lesa.


Resort Valachy ve Velkých Karlovicích: Saunové rituály, vykuřovadla

Nejde o lázně jako takové, ale jako v lázních si tu budete připadat. Dopřejete si poklidné společné okamžiky plné rozmazlování uprostřed nádherné přírody Beskyd, daleko od městského shonu i všedních starostí. Den můžete začít příjemnou exotickou masáží a návštěvou wellness center. V ceně máte neomezený vstup do hotelového L-Spa (s termálním bazénem, whirpoolem, finskou saunou a parní lázní) a do nedalekého Wellness Horal (s termálními bazény, saunovým světem se saunovými rituály a kardio fitness). V několika saunách se tu pořádají zážitkové a unikátní saunové rituály a nově také relaxační meditační rituál s vykuřovadlem a muzikoterapií s tibetskou miskou či tropickým deštěm.

Zdroje:

https://www.valachy.cz/lanterna/?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwzN-vBhAkEiwAYiO7oA-BLPCkse-yQ3iTKuRfSy1Vi9oBwKvmt_814rTwlyeugLNjpY9FJxoCPV4QAvD_BwE

https://www.marianskelazne.cz/?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwzN-vBhAkEiwAYiO7oFb1tzE2BR7eZoe4NFNOnjac3Kd4GQK6lUKnLkZ7zFDA1dnscdEANhoCsl4QAvD_BwE

https://www.lazneluhacovice.cz/24889-lecba-hrazena-pojistovnou?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwzN-vBhAkEiwAYiO7oNVfZg3PkAmGljvHt-g-Kg2H1Q1eGopDl2HlSw97qpQbOMtxbV2OgxoCWKwQAvD_BwE

https://www.spa.cz/?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwzN-vBhAkEiwAYiO7oOivUoKllvooNbwBB6AGGzXgKBxZ-Q_9Kv9d3FPQ_HdVrV8RY7VSwhoCBccQAvD_BwE

https://www.lazne-libverda.cz/cz/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=PM_Spa_Resort_Libverda&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwzN-vBhAkEiwAYiO7oCmLeLcCZ6iH0bth-whzqcKSBCpwAf2FhfJG59CUN22z3c1717AVyxoCMe8QAvD_BwE