L-methionin patří mezi esenciální aminokyseliny, což jsou stavební kameny bílkovin. Nezbytný je pro metabolismus tuků a správné fungování trávicí a hormonální soustavy, ale nejčastěji se spojuje s kůží a vlasy, na jejichž vzhled má zásadní vliv. L-methionin je totiž také součástí keratinu, který tvoří vlasy a nehty. Zároveň jde o antioxidant, který kůži pomáhá k větší odolnosti vůči škodlivým vnějším vlivům.

Zdroj: Youtube

"Dermatologové methionin už dlouho doporučují například při alopecii neboli padání vlasů," říká dermatoložka Yvonne Bergerová z pražské BcD Clinic.

Nejvíce L-methioninu obsahuje maso, zejména krůtí, hovězí a jehněčí. Najdete ho ale i v rybách, vejcích nebo parmazánu. Z rostlinných zdrojů to je sezam a para ořechy. Doporučená denní dávka není stanovená. Doplňky stravy se vyplatí nasadit v okamžiku, kdy se potýkáte s padáním vlasů nebo křehkými a lámavými nehty. Jejich součástí často bývají i selen a zinek, takže budete mít výživu vlasů a nehtů ‚pojištěnou‘ ze všech stran.

Nezapomeňte také na speciální kosmetiku proti vypadávání vlasů. Čím koncentrovanější přípravek zvolíte, tím lepších výsledků patrně dosáhnete. Doporučuje se zejména minoxidil, a to v podobě intenzivních vlasových kúr, které se nanášejí na vlasovou pokožku.

Zdroj:
MUDr. Yvonne Bergerová, www.bcdclinic.cz
https://www.dermatologytimes.com/view/amino-acid--containing-supplement-may-improve-clinical-efficacy-of-hair-loss-treatments
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6691938/