Americkou ikonu J.Lo asi netřeba představovat. Zahrála si v desítkách kasovních trháků, vydala několik desek, natočila super žhavé videoklipy, vyprodává světová turné a její pozadí bylo už několikrát označeno jako „nejkrásnější zadek světa“. Když v roce 2020 vystoupila na jedné z největších sportovních akcí v USA, finále Super Bowl, tančila u tyče jako dvacítka a všem vyrazila dech! Aby taky ne, na své bezchybné postavě dře velmi tvrdě!

Zdroj: Youtube

„Když se podívám na moje fotky, kde mi bylo nějakých dvacet, říkám si, že teď vypadám mnohem lépe. Také se tak cítím. Připadám si mladá, sexy a občas i hezká,“ řekla v rozhovoru pro US Weekly. V čem spočívá tajemství jejího svěžího vzhledu a vitality?

Fitko, tanec, bílkoviny a low carb dieta

V první řadě je to pravidelný pohyb. I když má celebrita diář nabitý k prasknutí, čtyřikrát do týdne si najde čas na intenzivní trénink, u kterého se pořádně zapotí. „Někdy jsem vyčerpaná třeba z nočního koncertu a nechce se mi ráno cvičit. Vždy se ale překonám a řeknu si, jdi do toho! Vždyť je to jen hodina,“ prozradila v jednom rozhovoru. Jennifer se zaměřuje na posílení celého těla, tedy zadečku, rukou a ramen, zad, nohou i břicha. Na každém pobřeží Spojených států má svého osobního fitness trenéra.

Kromě cvičení si samozřejmě dává záležet na tom, co jí. Ráno hvězda obvykle začíná den ovocným shakem s řeckým jogurtem, který si sladí medem. Na oběd miluje kuře a hodně, opravdu hodně zeleniny. Už roky jede v režimu low carb, kdy jí jen minimum sacharidů a naopak sází na dostatek bílkovin. Na talíři se jí pravidelně objevuje quinoa, mořské ryby, brokolice, růžičková kapusta, chřest, cuketa nebo papriky. Jennifer Lopez má také vlastního šéfkuchaře, který se stará o to, aby měla pestrý, zdravý a nízkosacharidový jídelníček každý den. Umělkyně si hlídá i dostatečný pitný režim. „Voda a zase voda. Věřte tomu nebo ne, ale voda mi pomáhá udržet si váhu a hydratovanou pokožku,“ říká. Obyčejnou vodu ráda střídá s kokosovou, která obsahuje přírodní elektrolyty a minerály jako kalcium a hořčík.

Alkohol a kofein vysušuje vaši kůži

Čemu se naopak dlouhá léta vyhýbala jako čert kříži, je káva a alkohol. „To vám s přibývajícím věkem vážně ničí kůži,“ řekla v roce 2018 pro InStyle. Také večírky a ponocování omezuje na minimum a samozřejmě nekouří. „Kvůli všem těmto věcem je vaše kůže vrásčitá a vypadáte starší,“ prozradila svůj recept na mladistvý vzhled i po padesátce zpěvačka. Několik let tvrdila, že když už je nějaká důležitá oslava nebo párty, pouze si usrkne ze skleničky šampaňského, jinak u ní ale víno, pivo nebo alkoholické koktejly neuvidíte, stejně tak kofein.

Dnes si dá už občas koktejl, ale jen svojí značky

Překvapením pro všechny tak byl krok, při kterém se v roce 2023 stala majitelkou nové značky alkoholických koktejlů. Veřejnost byla zmatená jejím vztahem k alkoholu i kvůli tomu, že její manžel Ben Affleck v minulosti bojoval se závislostí na alkoholu. „Vím, že spousta lidí říkala: ‚Ach ona ani nepije, tak co dělá s koktejlem?‘“ přiznala Lopez ve videu zveřejněném loni na její stránce na Instagramu a dodala: „Abych vám řekla pravdu, dlouho to platilo – skutečně jsem nepila.“

Lopez dále přiznala, že se věci změnily, protože zjistila, že jí občas chybělo dát si koktejl. Jenže když došlo na hledání ideálního drinku, nikdy nenašla to, co by jí vyhovovalo. „A tak, jako cokoli jiného v mém životě, jsem si to vytvořila sama,“ řekla hvězda, která dva roky po sobě získala cenu Grammy a sdělila, že její nový koktejlový střik značky Delola je „zdravější“ způsob, jak pít, navíc se prý „hodí k jejímu životnímu stylu“. Co se týče kávy, tu prý stále nepije a nemá to ani v plánu. Hydratovanou, svěží a mladistvou pleť si chce totiž udržet co nejdéle.


Zdroje:

https://edition.cnn.com/2023/07/04/entertainment/jennifer-lopez-alcohol-brand/index.html

https://www.independent.ie/style/beauty/body/no-alcohol-coffee-or-late-nights-jennifer-lopez-reveals-her-diet-skincare-and-fitness-secrets/34343681.html