Kolem 50. roku se začínají sčítat faktory, které ovlivňují tvar poprsí. Například výkyvy váhy, kolik dětí žena odkojila i přicházející menopauza. Postupem času je přirozené, že původní tvar prsou ztrácí pružnost a klesá. To je velmi časté, ale pro některé ženy to může být zdrojem poklesu sebevědomí.

Pokles prsou je jedním z nejčastějších stavů, které řeší plastičtí chirurgové. Ne každý má prostředky nebo touhu chirurgicky změnit svůj vzhled, ale operace není nutná k tomu, abyste začaly provádět pozitivní změny ke zlepšení svého poprsí.

Zdroj: Youtube

Co způsobuje povislá prsa?

Nejčastější příčinou povislých prsou je prostě běh času. Bez ohledu na to, kdo jste nebo co nosíte, čas a gravitace způsobují, že vaše kůže je slabší a méně pružná.

S povislými prsy se však mohou setkat i mladé ženy. Kromě plynutí času existuje řada dalších důvodů, proč může dojít k poklesu prsou:

  • Vícečetná těhotenství způsobují, že se vazy, které podpírají vaše prsa, natahují a klesají, protože jsou těžší, aby udržely vaše dítě.
  • Kouření způsobuje, že kůže ztrácí svou pružnost a pevnost.
  • U větších a těžších prsou je větší pravděpodobnost, že časem povadnou.
  • Extrémní úbytek hmotnosti může drasticky změnit tvar hrudníku a vzhled prsou.
  • Nadváha způsobuje, že se kůže a prsní tkáň natahují a poklesávají.
  • Nadměrné vystavování slunečním UV paprskům narušuje kolagen a elastin.
  • Menopauza způsobuje hormonální změny, které ovlivňují pružnost kůže.
  • Extrémní, vysoce intenzivní namáhavé cvičení může způsobit rozpad pojivové tkáně.

Existují nějaké přírodní prostředky na povislá prsa?

Naštěstí ano. Můžete vyzkoušet několik přírodních metod, jak zabránit poklesu prsou. Zde jsou některé ze způsobů, které můžete udělat:

Masáž prsou olivovým olejem

Masírování prsou olivovým olejem je vynikající technikou pro zvednutí povislých prsou. V olivovém oleji je bohatství antioxidantů, které zvrátí škody způsobené volnými radikály. Pomáhá zlepšovat tón a strukturu pokožky v oblasti prsou.

Vezměte si několik kapek olivového oleje na dlaně a třete je o sebe. Tím se vytvoří teplo. Masírujte si prsa jemnými pohyby rukou směrem nahoru po dobu asi 15 minut. Tuto masáž používejte alespoň 4-5krát týdně. Masáž vám pomůže uvolnit, zpevnit a tonizovat prsní svaly. Pokud na sebe nechcete aplikovat olivový olej, kvůli jeho specifickému aroma, zkuste gel nebo krém z aloe vera.

Cvičení a jóga – ideální kombinace na povislá prsa

Fyzické tonizování těla je velmi důležité. Pokud pravidelně cvičíte nebo cvičíte jógu, zpevní to vaše prsní svaly. Provádění kliků posiluje prsní svaly pod prsy. Pomáhá při tvarování prsou a snižuje nadbytečné tukové zásoby kolem hrudníku.

Potraviny, které jíst pro zpevnění prsou

Pro zpevnění svalů je důležité přijímat správné množství bílkovin. Do svého každodenního jídelníčku musíte zařadit čočku, mléčné výrobky a vejce. Jezte potraviny, jako je zelí, rajčata, květák, brokolice a mrkev, abyste získali svou porci potřebných živin, jako jsou minerály, vitamíny a vápník.

Používejte vhodnou podporu

Jedním z důvodů, proč jsou prsa povislá, je i to, že ženy nenosí v průběhu života vhodnou podprsenku. Také existují náplasti, které jsou diskrétní a vaše prsa pozvednou. Podprsenka by měla vaše prsa pevně podpírat, ty bavlnění bez vyztužení jsou sice příjemné, ale moc si gravitací neporadí. Stačí si na internetu zadat do vyhledavače „podprsenka pro povislá prsa.“ Prsa by při chůzi ani při sportu neměla „poskakovat“, podle toho poznáte, že jste vybraly správně.

Zdroj: redakce, Healthvire, Healthline