Stříháním do rovna předcházíte bolestivému zarůstání nehtů. Ze stejného důvodu se nedoporučuje zkracovat nehty na maximum. Nehet by neměl být příliš krátký, ale ani přesahovat bříško prstu. Nehty můžete zkrátit pomocí rovných nůžek na manikúru nebo kleštiček. Máte-li silnější nehty, s kleštičkami vám to půjde lépe.

Zdroj: Youtube

Také pomůže, pokud nohám před stříháním dopřejete relaxační koupel. Do vody se vyplatí přidat epsomskou sůl (seženete v lékárně), případně i pár kapek esenciálního oleje. Ideální je levandulový, mátový nebo tea tree – mají totiž povzbuzující a zároveň antiseptické účinky, takže předcházíte nepříjemným kožním problémům, jako jsou například mykózy. Nohy nechte ponořené ve vodě 15 až 20 minut nebo dokud vaše lázeň nevychladne. Pak je pečlivě vysušte ručníkem, a to včetně prostorů mezi prsty, abyste nedali šanci mykózám. Nakonec okraje nehtů zapilujte pilníkem.

Pokud vám nehty zarůstají, vyrazte na pedikúru. „Nehet se musí uvolnit, pedikérka k tomu má profesionální nástroje, které nedoporučuji používat doma. Problém ale určitě musíte řešit, zarostlý nehet je velice bolestivý, může dojít i k zanícení,“ upozorňuje nehtová specialistka a školitelka značky Alessandro pro Českou republiku Tamara Rotterová.

Barevný akcent

Hledejte specializované salony, které nabízejí korekci nehtů. Většinou se k ní používají speciální nehtová rovnátka, s nimiž je možné dosáhnout velkých změn. Týká se to nejen zarostlých, ale i různě zdeformovaných nehtů. Je ovšem třeba obrnit se trpělivostí – nehty se většinou podaří srovnat až v řádu několika měsíců.

Toužíte-li po barevném nátěru, ošetřete zastřižené nehty nejprve kvalitním bezacetonovým odlakovačem, který nehty odmastí (profesionálové používají speciální odmašťovač). Díky tomu bude lak lépe držet. Následovat by měla podkladová báze a po jejím dostatečném zaschnutí dva nátěry barevným lakem. Nakonec nehet přelakujte svrchním lakem neboli top coatem. Díky tomu vám lak nejen déle vydrží, ale bude i celkově lépe vypadat. A navíc předejdete neestetickému žloutnutí nehtů, za kterým často stojí vynechávání podkladové vrstvy. Na lakování doporučujeme pořídit speciální oddělovače prstů – vyhnete se tak nechtěným barevným obtiskům.

Zdroj:
nehtová specialistka a školitelka značky Alessandro pro Českou republiku Tamara Rotterová, www.alessandro-cr.cz
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK513131/