Ochranu na dovolené potřebují všechny typy vlasů, ty barvené ale dvojnásob. Noste klobouky, jak můžete, a nenamáčejte vlasy víc, než je nezbytně nutné. Chraňte vlasy UV filtry. Používejte sluneční řady vlasové kosmetiky. UV filtry, které obsahují, nedovolí slunečnímu záření, aby se dostalo hlouběji do struktury vlasu, a škody tak sníží na minimum.

Zdroj: Youtube

„Vezměte si s sebou hloubkovou hydratační kúru, hydratační šampon a po každém mytí použijte kondicionér,“ říká kadeřník Ondřej Veselý z pražského salonu Hair Area. O vlasy pečujte i na pláži. Ideální jsou na to speciální vlasové spreje s UV filtry, které navíc usnadňují i rozčesávání. Máte-li řidší vlasy, nanášejte opalovací krém i do pěšinky.

Pečlivě z vlasů vymývejte chlor a sůl, které barvené vlasy vysušují a okrádají o pigmenty úplně stejně jako sluneční výheň. „A je-li to jen trochu možné, vlasy na dovolené nefénujte ani nežehlete, i tím se stálost barvy prodlouží,“ radí kadeřník Ondřej Veselý.

I tak je ale potřeba počítat s tím, že barva trochu vybledne. Toho se dá využít po návratu. Chystáte-li se změnit odstín, je na to po dovolené ten nejlepší čas. „Lehce vyšisované vlasy jsou pro změnu barvy ideální, lépe se s nimi pracuje a není už třeba je příliš odbarvovat, protože se o to už postaralo sluníčko,“ vysvětluje Veselý. Je ale třeba počítat s tím, že barva může chytnout intenzivněji, než je člověk zvyklý. Ne vždy se ovšem dá barvit hned.

Máte-li vlasy hodně zničené, doporučí vám kadeřník nejspíš přeliv nebo jeho kombinaci s dobarvením odrostů. Tak vlasům zajistíte potřebnou regeneraci. Než se hříva dostane úplně do normálu, může to trvat až čtvrt roku. „Kdo ale vlasy chránil před sluníčkem, problémy po návratu nemívá,“ upozorňuje kadeřník. Po dovolené je ideální čas nechat si v salonu udělat speciální výživnou kúru, kterou nabízí většina profesionálních značek. Tím se struktura vlasu ještě víc zatáhne a nová barva pak bude zářit opravdu dlouho.

Zdroj:
kadeřník Ondřej Veselý, www.hairarea.cz
https://www.researchgate.net/publication/23781276_UV_damage_of_the_Hair