Ve 40 znovu kuřačkou. Svobodně, nebo z donucení?

Zatímco mužské kuřáky jejich okolí tak nějak akceptuje, žena s cigaretou je vnímána jako nevyrovnaná.
Kouření není elegantní ani levné, o jeho vlivu na zdraví mlčím úplně. I tak ale pro někoho znamená slast. Stále více žen kolem čtyřicítky se k ní vrací i přesto, že se svým zlozvykem dříve skoncovaly. Proč? 

Seděla jsem nedávno s kamarádkou v mém věku v kavárně a najednou jsme se obě zarazily. Jedna po druhé jsme sáhly do tašky, vylovily z ní krabičku cigaret, jednu si zapálily, vyfoukly dým a téměř najednou řekly: „Co je, ty přece dávno nekouříš?!“ Odbyly jsme to rychle – taková je doba a zrovna mám chuť. Ale cestou domů jsem o tom přemýšlela. Obě si žijeme celkem v pohodě, máme práci i zázemí, a navíc aktivně sportujeme. Já sekla s kouřením před šesti, ona před třemi lety. Dlouhá doba na to zase si s cigaretou začít. Ještě ten večer jsem jí volala. „No… nechal mě kluk a byla jsem nešťastná. Je mi přes čtyřicet, nevěděla jsem, jestli si ještě vůbec někoho najdu. A bála jsem se žít sama,“ prozradila mi Dominika za chvíli, proč jí zase stoupá omamný dým nad hlavou. Podobně jako my se k němu kolem čtyřiceti let vrátí celých 35 procent odnaučených kuřaček!

Cigaretou proti stresu 

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.