Premium obsah

Ve 40 znovu kuřačkou. Svobodně, nebo z donucení?

Ve 40 znovu kuřačkou. Svobodně, nebo z donucení?
Kouření není elegantní ani levné, o jeho vlivu na zdraví mlčím úplně. I tak ale pro někoho znamená slast. Stále více žen kolem čtyřicítky se k ní vrací i přesto, že se svým zlozvykem dříve skoncovaly. Proč? 

Seděla jsem nedávno s kamarádkou v mém věku v kavárně a najednou jsme se obě zarazily. Jedna po druhé jsme sáhly do tašky, vylovily z ní krabičku cigaret, jednu si zapálily, vyfoukly dým a téměř najednou řekly: „Co je, ty přece dávno nekouříš?!“ Odbyly jsme to rychle – taková je doba a zrovna mám chuť. Ale cestou domů jsem o tom přemýšlela. Obě si žijeme celkem v pohodě, máme práci i zázemí, a navíc aktivně sportujeme. Já sekla s kouřením před šesti, ona před třemi lety. Dlouhá doba na to zase si s cigaretou začít. Ještě ten večer jsem jí volala. „No… nechal mě kluk a byla jsem nešťastná. Je mi přes čtyřicet, nevěděla jsem, jestli si ještě vůbec někoho najdu. A bála jsem se žít sama,“ prozradila mi Dominika za chvíli, proč jí zase stoupá omamný dým nad hlavou. Podobně jako my se k němu kolem čtyřiceti let vrátí celých 35 procent odnaučených kuřaček!

Cigaretou proti stresu 

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.