Existují dva typy lidí. Ti, co svátek zamilovaných jednoduše ignorují, berou to jako komerční import z USA, protože mezi Vánoci a Velikonoci je dlouhá pauza a obchodníci potřebují udělat tržby. A pak ti, co mají rádi romantiku a Valentýnský den si chtějí užít. Upřímně, i ty největší cynici, kteří na svátek zamilovaných metají kritiku, nakonec stejně s dojetím přijmou dárek nebo překvapení.

Není nutné podléhat stereotypům a svátek lze pojmout originálněji, než jsou červená srdíčka a balík čokolády. Nejspíš budou číst tento článek hlavně ženy, doporučujeme, aby ho rafinovaně podsunuly mužům, kteří u nich pak mohou zabodovat valentýnským překvapením.

Zdroj: Youtube

Způsoby, jak zabodovat

Valentýna neignorujte

Možná si myslíte, že Valentýn je dokonalé klišé, a proto můžete tento svátek úplně ignorovat. Jediné, co jste udělali, je, že jste to změnili v jiný druh klišé. Nejedná se o žádnou novinku. Chováte se jako dav středoškoláků, kteří svou individualitu projevují tím, že se bouří naprosto stejným způsobem. Autorka článku sice tvrdí, že ´Valnetýna nesnáší´, ale v tomhle případě ´Ne´ znamená ´Ano´. Někdy to tak u žen je, smiřte se s tím. Takže, ať vám drahá polovička namlouvá cokoliv, neotáčejte se ke svátku zamilovaných zády.

Vyhněte se restauracím

Budou přeplněné rezervacemi, vedle vás budou sedět další „zamilované“ páry a k intimitě to bude mít hodně daleko. Masové setkání partnerských a manželských dvojic na omezeném prostoru není zrovna velká romantika. Místo toho zkuste následující:

Uvařte večeři. To je vzkaz pro muže, ne pro ženy. Ženy vaří celý rok, tak si rády hodí nohy na stůl a jistě to ocení. Ušetříte také peníze. Prosím buďte kreativní, párek, míchaná vejce ani špagety s kečupem se úplně nehodí. Projevte odvahu, přijměte výzvu i když jste třeba mizerný kuchař. Partnerka nebo manželka bude vděčná bez ohledu na výsledek a vy se budete cítit jako hrdina. A nejspíš to povede i k sexu, to za pokus u sporáku stojí.

Přizpůsobte dárek

Co je obsahem klišé? Nedostatek konkrétnosti. Čokoláda, růže, srdíčka, to jsou klišé, protože jsou příliš obecná. Pořiďte takový dárek, který partnera konkrétně osloví. Můžete nechat gravírovat osobní přání na dřevěnou krabici od bonboniéry nebo ho nechat vyrýt na krabičku, ve které je šperk.

Jenom květiny nestačí

Jedna růže vaší milou nevytrhne. Květiny jsou v pořádku, ale měly by podtrhnout hlavní dárek. Klidně se vyhněte růžím, pokud víte, že má vaše žena ráda něco jiného

Pořiďte vstupenky

Zasekli jste se na nápadech na dárek? Přemýšlejte o vstupenkách. Nemyslíme nutně vstupenky na něco v souvislosti s Valentýnem. Kino nebo divadlo v budoucnu určitě potěší. Nikdo se nebude ani bránit voucherům na wellness víkend nebo víkendovou cestu do Paříže či Amsterdamu. Tady už laťka vysoko, ale víme, že o vztah se musí pečovat, nepromarněte příležitost.

A jedna věc na závěr, pokud zůstanete i kytky a bonboniéry, ujistěte se, že čokoláda není z akce v Lidlu a květina z benzínové pumpy.

Zdroj: Autorský článek