Premium obsah

Úspěšné strategie pro zvládnutí Vánoc

Úspěšné strategie pro zvládnutí Vánoc
Kdo se nehroutí kvůli samotě, bojí se rodinných setkání nebo je ,jen‘ vyčerpaný, smutný a bez nálady. Nejkrásnější svátky v roce nás objektivně stresují. Pomáhá připustit si, že to tak je, a netvářit se, že se nic neděje a že jsem happy.

Na seznamu padesáti nejvíc stresujících životních událostí, které přímo ohrožují naše psychické zdraví, je rozvod, rozchod, vlastní svatba i hádky s tchyní. Oslava Vánoc se do žebříčku vměstnala také. Stojí si na tom podobně jako vyšší půjčka od banky, poruchy spánku, změny hmotnosti nebo dovolená. To není náhoda. Uprostřed července byste sami nad sebou kroutili hlavou, že vás dokáže rozhodit připálená buchta nebo fronta v masně, o Vánocích je z toho tragédie a spálené vanilkové rohlíčky dovedou odstartovat děsivou rodinnou hádku. I ,šťastné a veselé‘ zkrátka souvisí s tím, co nás objektivně stresuje nejvíc – s nedostatkem kontroly a nejistotou. Nikdo není rád, když nemá věci pod palcem nebo když neví, co se od něj čeká. Když k tomu připočtete nějaký ten nereálný cíl (jako dvacet druhů cukroví za dva dny), nedostatek času a přetížení, máte stres jako vystřižený z učebnic psychologie. Jaké strategie na zvládání stresu jsou nejlepší? Ty v praxi už tisíckrát ověřené.

Strategie elitních sportovců

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.