Premium obsah

Stres: poznejte svého nepřítele a odzbrojte ho!

Stres: poznejte svého nepřítele a odzbrojte ho!
Úplně se ho nezbavíte, ale musíte ho připravit o moc nad vaším životem. Každého z nás stresuje něco jiného. Navíc stres je jako chameleon a dokáže se projevovat tisíckrát jinak. Někdo nemůže jíst kvůli staženému žaludku, kdežto jiný se přejídá. Zmapujte si, jak stres působí právě na vás a zkuste protiútok!

Jako úplně první věc se doporučuje zcela otevřeně si pojmenovat, CO (nebo taky KDO) vám působí v životě nepříjemné pnutí. Náročná práce, nebo náročný šéf? Kloubení rodinného a pracovního života? Spory se sousedy jako vystřiženými z filmu Vlastníci? Pokud se dá situace aspoň trochu řešit, tím lépe. Mnohem častěji se ale musíme naučit s každodenním stresem žít a vyvinout si takové strategie, aby nás nezničil. Tak jako si budujete imunitu proti sezónním virózám, starejte se také o svou psychickou složku. Obranyschopnost proti stresu je neméně důležitá.

Začarovaný spánek

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.