Stres: poznejte svého nepřítele a odzbrojte ho!

Stres: poznejte svého nepřítele a odzbrojte ho!
Úplně se ho nezbavíte, ale musíte ho připravit o moc nad vaším životem. Každého z nás stresuje něco jiného. Navíc stres je jako chameleon a dokáže se projevovat tisíckrát jinak. Někdo nemůže jíst kvůli staženému žaludku, kdežto jiný se přejídá. Zmapujte si, jak stres působí právě na vás a zkuste protiútok!

Jako úplně první věc se doporučuje zcela otevřeně si pojmenovat, CO (nebo taky KDO) vám působí v životě nepříjemné pnutí. Náročná práce, nebo náročný šéf? Kloubení rodinného a pracovního života? Spory se sousedy jako vystřiženými z filmu Vlastníci? Pokud se dá situace aspoň trochu řešit, tím lépe. Mnohem častěji se ale musíme naučit s každodenním stresem žít a vyvinout si takové strategie, aby nás nezničil. Tak jako si budujete imunitu proti sezónním virózám, starejte se také o svou psychickou složku. Obranyschopnost proti stresu je neméně důležitá.

Začarovaný spánek

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.