"Chci, aby se kluci rozkoukali ve světě, viděli jiné kultury, hovořili cizími jazyky," vyjmenovává Simona Krainová důvody, proč si koupili apartmán v Dominikáně, kde budou pravidelně trávit část zimy a děti tam budou chodit do anglicko-španělské školy.

Dvanáctiletého Maxe a devítiletého Bruna se snaží motivat, aby uspěli a našli si svou cestu, která je baví. Když vidím, že kluci mají dobré známky, ale nejde jim matematika, neříkám jim, že počítat obsah trojúhelníku je skvělé. "Ale opakuji jim, že inteligence je sexy, že to je věc, na kterou se dají balit holky a oni na to kupodivu slyší. Snažím se je rozvíjet v jiných věcech, aby je škola nesemlela." Jako rodina prý žijí hodně otevřeně a dají na názory dětí.

Bruno i Max se hodně věnují sportu. Bruno závodně plave, oba chodí na teakwondo a karate, aby se dokázali bránit a získali disciplínu. "Mnoho lidí si myslí, že se tam učí rvát, ale jsou to velmi hezké sporty. Trenér jim vštěpuje do hlavy, jak se mají chovat, úctu ke druhým, vůči svému tělu, je to krásná lekce života. A to i pro mě, když se jdu podívat na trénink."

Maxe baví střílení, miluje zbraně, čte hodně historické a válečné knihy. Chtěl by být vojákem, což se mu opatrně snaží Simona vymluvit. "Přitom je to křehký a něžný kluk, zbraně k němu vůbec nesedí."

Co se týče jídla, Simona se snaží jejich jídelníček vybalancovat. Ve spíži najdete chipsy a mentosky, ale ke svačině pravidelně spořádají tunu ovoce, milují koktejly. Bílé rohlíky doma také nikdy nechybí, ale Simona se je snaží vyvážit zeleninou. "Nejíme tuny muffinů, nemáme k snídani sladké věci. Dám jim ovesno-žitný chléb se šunkou ve formě toustu, ale pak jim klidně koupím zmrzlinu. Je důležité u nich vybudovat správné návyky, až budou velcí, tak to ocení," dodává.

Stěhování klukům nevadí, jsou společenští a nemají problém si v zahraničí najít kamarády.

Zdroj: Rozhovor pro časopis Kondice 3/2023