Síla přítomného okamžiku aneb Proč být tady a teď

556500085
Žít přítomným okamžikem nám poslední dobou radí kdejaká seberozvojová příručka. Dokážeme si ale představit, co tento pojem opravdu obnáší? Ponořte se sami do sebe, meditujte, radujte se z maličkostí, netrapte se tím, co bylo a co bude…umíme si tyto rady osvojit a pochopit je?

Nemusíte zrovna hodiny nehybně sedět a meditovat, abyste si uvědomovali přítomný okamžik. Je to mnohem prostší…Ve chvíli, kdy se soustředíme na zcela banální věci, jako jsou pohyby našeho těla, vůně nebo dech, zjistíme, že každou chvíli prožíváme právě tady a teď a už se nikdy nebude opakovat. V životě neustále na něco čekáme a říkáme si, že budeme šťastní, až budeme mít kupu peněz, skvělou práci, zdravé děti a bezproblémové rodinné vztahy. Chceme od života stále víc a víc a to vede k tomu, že možná nikdy nebudeme zcela spokojeni. Naučit se prožívat přítomný okamžik nám k tomu ale může dopomoci. A co se nám v životě může díky tomu změnit?   

Dobře se rozhodneme

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.