První dojem je samozřejmě nejdůležitější v jakémkoli kontextu, ale obzvlášť když je v sázce potenciální vztah. Je to proto, že lidé mají přirozenou touhu po "tenkém řezu" - tedy po menším množství informací, aby mohli udělat větší rozhodnutích (zda tato osoba stojí za rande... nebo za víc), říká socioložka pro online magazín Womens Health, Jess Carbino.

Zdroj: Youtube

První zpráva rozhodne, od frází ruce pryč

A to, jak někoho vnímáte během prvních minuty kontaktu, ovlivní už trvalý dojem. Což v podstatě znamená, že úvodní zpráva je tak trochu "make-it-or-break-it"

Takže nejdůležitější je vaše intro. K tomu stačí být v úvodu trochu promyšlený a kreativní a nespoléhat se na laciné a obecné fráze. Směřujte svůj dotaz, komentář, hlášku k něčemu konkrétnímu, co má váš protějšek na profilu. Známe ze strany mužů, že fráze typu "Ahoj, jak se máš" nebo "Co dneska děláš, moc ti to na fotce sluší," opravdu nikoho nezaujmou. A stejně tak i ženy by měly být kreativní a vyhnout se klišé.

Nejste si jisti, jak přesně na to? Máme nejlepší tipy, které vycházejí se skutečných konverzací na Tinderu. Nejdřív se podívejte na profil člověka, který vás zaujal a z toho vycházejte. To potvrzuje i server Science of People.

"Zmínila ses, že miluješ kapelu Queen (nebo jakýkoliv hudebník či kapela). Trochu stará škola, ale stejně je žeru :)"

"Píšeš, že nesnášíš zmrzlinu? Potřebuji podrobnosti."

"Buď upřímný. Je ten pes opravdu tvůj, nebo jen jako rekvizita?"

"Hmm, ty nemáš ráda seriál Koruna? Tak si promluvme!"

Nebojte se prohodit nějaký kompliment

Je v pořádku někoho pochválit, pokud na svém profilu dělá něco opravdu skvělého. Muži by se měli zdržet, alespoň zpočátku fyzických komplimentů. „To je ale hezká prdelka,“ je výrok, který definitivně zavírá dveře. Zkuste spíš něco takového:

"Nemůžu uvěřit, že jsi uvařil/a tu večeři na své fotce. Musíš být skvělý/á kuchař/ka."

"Páni, ty jsi byl/a lyžovat ve Švýcarsku?! To musíš být pěkný/á sportovec/sportovkyně."

Ptejte se na jejich koníčky a zájmy

Tohle je docela jednoduché, ale je to zlatá konverzace seznamek. Většina lidí zveřejní své fotky, na kterých dělají něco, co mají rádi, nebo napíší o svých zájmech do hlavního bio. Profesionální tip: Věnujte se otevřeným otázkám, které vybízejí k něčemu víc než jen k odpovědi ano nebo ne.

Nezapomeňte se vyhnout některým běžným chybám

Většina odborníků na randění se shoduje, že není třeba se pouštět do super hlubokých témat na prvním rande, natož pak v první zprávě na online seznamce. Pamatujte: Stále ještě zjišťujete, zda mezi vámi funguje chemie, takže některé mosty můžete překročit o něco později. Udržujte konverzaci lehkou a zábavnou, ale také se vyhněte všemu, co by mohlo působit strašidelně (viz. komplimenty na tělo).

Zdroj: Womens Health, Science of People