Premium obsah

Sebeláska. Jak ji najít?

Sebeláska. Jak ji najít?
Stejně jako na sebevědomí i na sebelásce je potřeba pracovat. Rozvíjet ji můžeme každodenní všímavostí k sobě samým, tím, že k sobě začneme být upřímní a pravidelně si uděláme čas jen pro sebe. Právě podzim je ideálním obdobím na hledání sebelásky.

Jistě jste už slyšeli rčení, že kdo nemá rád sebe, nemůže mít rád ani druhé. Nejdůležitější vztah, který máme, je ten, který máme sami k sobě. Jak dokážeme přijmout a milovat sami sebe, svoje tělo, povahu a všechny části svého bytí? To znamená ocenit se a uvědomit si své silné stránky a přednosti, ale i přiznat si svou temnou stránku a hledat cesty, jak s ní pracovat. Umíme se pochválit, ocenit a možná na sebe občas nebýt tak přísní? Známe svoje hranice a dokážeme říct druhým laskavě ‚ne‘? Umíme si najít v každodenním shonu chvíli sami pro sebe? Dopřát si odpočinek i to, po čem skutečně toužíme? To vše jsou témata spojená se sebeláskou.

Začněte právě teď

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.