Premium obsah

Proč je odpuštění důležité a jak na něj

Proč je odpuštění důležité a jak na něj
Většina lidí vnímá odpuštění jako svou vlastní prohru, selhání a přiznání slabosti před ostatními. Jako byste dávali znamení, že se vlastně nic nestalo a lidé vás mohou zraňovat dál. Opak je pravdou, odpuštění je cesta k vnitřní síle a harmonii. Odpouštíte ale především kvůli sobě samým – pokud neodpustíte, jako byste sami pili jed, kterým chcete, aby se otrávil ten druhý. Odpuštění je lidské a dostupné. Je to dlouhodobý postoj, ne jednorázový akt – jak tedy tohoto stavu můžete dosáhnout?

Přijměte své emoce. Když vám někdo ublíží, nahromadí se spoustu negativních emocí – poddejte se jim. Křičte, plačte, vztekejte se, utíkejte pryč… Tuto fázi nelze na cestě k odpuštění přeskočit. Nebojte se dát najevo, že v tuto chvíli potřebujete být o samotě. Potlačované emoce by se totiž stejně mohly projevit později třeba v podobě výčitek. Pokud dáte průchod emocím se vším všudy a klidně nekontrolovaně propadnete v hysterický pláč, vaše tělo si tento stav zapamatuje a bude připraveno jednat s větší mírou racionality v budoucnu.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.