Odložte strach

Odložte strach
Dokud žijeme, máme strach. Strach je přirozenou součástí našich životů od dob prehistorických. Chránil náš život. Jenže co když je strach chronický, podvědomý, každodenní, plíživý – jako tomu je od té doby, co je s námi „ten virus“? Důsledky chronického strachu na náš imunitní systém jsou ničivé. Možnost zvrátit strach v klid a spokojenost ale máme všichni ve svých rukou.

Když vědci zkoumali stres, zjistili, že jednou z jeho příčin je pocit neschopnosti kontrolovat výsledek. Nyní všichni žijeme v době, kdy zkrátka nemůžeme kontrolovat výsledek. Nařízení vlády se mění ze dne na den, nevíme, co bude za týden, za měsíc… Nevíme nic. Nevíme, kdy tohle skončí, natož jak to všechno dopadne. Když nejsme schopni předpovídat budoucnost, podobně jako když se podvědomě připravujeme, že přijde něco horšího, náš nervový systém dostává signál k mobilizaci enormního množství energie nutné k tomu, abychom se připravili na hrozící nebezpečí. Tělo přepíná do stavu „bojuj, nebo uteč“. V minulosti se vždy osvědčilo, pokud jsme čelili neznámému, od toho raději utéct. Dává nám to nejlepší šanci na přežití. Jenže jak a kam utéct před neviditelným virem?

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.