Premium obsah

Nízké sebevědomí českých žen

Nízké sebevědomí českých žen
Když do místnosti vejde krásná žena, která je téměř dokonale oblečená a vystupuje sebejistě, málokoho napadne, že by mohla mít nízké sebevědomí. Může to být skvělá manažerka nebo odbornice, ale to ještě neznamená, že o sobě nepochybuje. Když o sobě taková žena přehnaně sebekriticky mluví a zavřeme oči, může nám připadat jako zakletá princezna Fiona. Připadá vám to jako absolutní paradox? Ano, je to tak a může to trvat i desítky let, než taková žena pochopí, že nepotřebuje být dokonalá.

Nízké sebevědomí má mnoho žen, přičemž během posledních desítek let se ženy ve vyspělých zemích porovnávaly hlavně s muži a snažily se být rovnocenné jak na pracovních pozicích, tak platově. Ženy jsou v zajetí vlastních přísných kritérií, přitom nejde srovnávat pouze tyto dva aspekty – práci a výši platu. Žena má mnoho rolí, z nichž některé jsou brány tak automaticky, že na ně není brán ohled. K tomu patří i vykonávání neviditelné práce, v rámci které jsou ženy v domácnosti 24 hodin k dispozici nejenom dětem či manželům, ale některé z nich pečují i o seniory, vážně nemocné příbuzné nebo osoby s tělesným postižením.

Pozůstatky Československa

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.