Naučte se dělat nic

Naučte se dělat nic
Dělat nic je stejně důležité jako dělat něco. V naší kultuře, orientované na horečné dosahování stále nových a nových cílů, je nicnedělání neboli relaxace skutečná výzva. Je přitom hojivým balzámem pro mysl, tělo i ducha.

Není to tak snadné, jak se na první pohled může zdát. Odmalička jsme cepováni – musíš dělat tohle, támhleto… Zapomněli jsme na to, že taky musíme dělat nic. Dělat nic je stejně důležitá práce jako dělání něčeho. Dělat nic nám otevírá cestu ke kreativitě, k životu ve větší harmonii se sebou samými i svým okolím. A především cestu ke zdraví. Zpočátku stačí, když si naplánujte každý den 15–20 minut, kdy si dovolíte posadit nebo lehnout a nedělat nic. Nejprve se vám může stát, že během tohoto procesu usnete. To je v pořádku. Usnout v průběhu relaxace je jasný důkaz toho, že jste unavení a přetažení, zvyklí v běžném životě jet na výkon a chodit přes své limity.

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.