Premium obsah

Nástrahy ukryté v přehnaném očekávání

Nástrahy ukryté v přehnaném očekávání
Naše radost ze života je dost často založena na očekávání – očekáváme, že nás šéf odmění za plné nasazení v zaměstnání. Očekáváme, že si na nás partner vzpomene s milým dárkem k narozeninám. Je dobré se na něco těšit, ale někdy nás naše očekávání může nemálo zklamat, a to především tehdy, když se jedná o nevyřčená očekávání a falešná očekávání vůči sobě samým. Jak s myšlenkami na to, co si přejeme, aby se stalo, vlastně máme pracovat?

Nejsou naše očekávání přehnaná?

V dnešní době dost často chceme, aby se věci prostě děly, aniž bychom vynaložili nějaké úsilí. Nejspokojenější lidé jsou ale realisté – ti, co vzali osud do svých vlastních rukou a nic si nenalhávají. Vzít osud do vlastních rukou znamená především převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí. Pokud budeme předpokládat pouze pozitivní nebo naopak negativní scénáře, můžeme se ocitnout v kruhu falešných očekávání. Přiznejme si sami sobě, kolikrát svá očekávání vyřkneme nahlas. Předpokládáme, že to, co jsme si tajně vysnili, se prostě stane, protože naše realita je ta správná. Námi neobjevené okolnosti ale mohou celkový vývoj situace zcela změnit a přijde zklamání. Přestat lpět na vysněných scénářích ale neznamená zbavit se svých snů.

Ideály versus realita

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.