Premium obsah

NÁSTĚNKA VIZÍ – PROČ SI JI ZAČÍT TVOŘIT A JAK NA TO?

NÁSTĚNKA VIZÍ – PROČ SI JI ZAČÍT TVOŘIT A JAK NA TO?
Nástěnka vizí – nebo v původní anglické verzi tzv. Vision Board či Dream Board – je obrazové ztvárnění vašich snů, záměrů a cílů. Ačkoli se může na první pohled zdát, že se jedná o další z „cool“ fenoménů přicházejících z moderního světa západně od nás, nenechte se zmást prvním dojmem.

Souvislost mezi nástěnkou vizí a sankalpou

Se stanovováním si záměru pracují východní tradice již po tisíciletí. Například v józe a meditaci nidra existuje pojem sankalpa, který lze ze sanskrtu přeložit jako vůli či záměr. Všeobecně se jedná o nápad nebo pohnutku v srdci či mysli, vlastní slib, touhu nebo odhodlání, soustředěné rozhodnutí něco udělat nebo něčeho dosáhnout. Filozoficky i psychologicky je právě myšlenka a na ni navazující emoce tím prvotním spouštěčem všech procesů vedoucích k realizaci vašeho snu. Je tedy prvním praktickým krokem, kterým se zvýší citlivost a odhodlání mysli, je nástrojem vědomého soustředění svých kapacit, talentů a vůle pro harmonizaci komplexního aparátu těla, mysli a duše v souladu s vesmírným řádem.

Pohled západních věd

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.