Premium obsah

Meditace jako účinná forma práce se vztekem

Meditace jako účinná forma práce se vztekem
Pokud toužíme sami sebe lépe poznat, toužíme se naučit vědomě zpracovávat své emoce a jsme ochotni této vědomé práci věnovat úsilí a čas, meditace může být spolehlivým partnerem na naší cestě za kultivovanějším a přesto velmi autentickým já.

V tomto směru mám velmi dobrou zkušenost s přístupem mindfulness. Jde o trénovanou všímavost založenou na praxi buddhistických meditací, kterou si vypůjčila západní věda v 70. letech minulého století. Zjednodušeně řečeno v čase tzv. TIME IN neboli meditace dochází k propojování jednotlivých center mozku. Nová nervová propojení vznikají mezi mozkovým kmenem, zodpovědným především za reakce našeho těla, limbickým systémem, zodpovědným za naše emoce a vztahy, kortexem, mozkovou kůrou, zpracovávající především naše empirické zkušenosti, a částí mozku s názvem prefrontální kortex, zodpovědnou za soustředění, chápání, rozhodování, vzpomínání a za morální i sociální uvažování. Díky tomuto procesu propojování nad sebou získáváme lepší sebekontrolu, umíme se lépe rozhodovat, jsme emočně stabilnější i bystřejší. 

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.