Kdy se klasický smutek mění v depresi?

559779211
Dobré zprávy v nedohlednu. Vlastně už ani nevím, kdy jsem naposledy slyšela něco „pozitivního“ bez nepříjemné virové pachuti. Optimismus dochází. Většina z nás může najednou zažívat takovou „bezdůvodnou“ tíseň, která se tiše a pomalu vkrádá. Kdy už se ale nejedná pouze o smutnění, ale je potřeba vyhledat nejlépe odbornou pomoc?  

Všichni občas dostáváme naloženo víc, než jsme schopni sami unést. Ztráta blízkého, rozvod, vážné onemocnění, vyhazov – to všechno mohou být důvody ke smutku. Smutek je ale emoce, která má svůj důvod. Každý má svůj čas na truchlení a zotavování se z těžké rány osudu. Je jedno, zda to jsou hodiny, dny nebo měsíce. Po jisté době ale zase začneme mít chuť se smát, tančit, bavit se a něco změnit. Nejde o permanentní stav, ale jakmile občas najdeme ve skrytu duše ty světlé chvilky, kdy se zase usmíváme, jsme na dobré cestě.

Jak ale poznat, že už nejsme smutní, ale vážně nemocní?

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.