Premium obsah

Jak si udělat čas sám pro sebe?

Jak si udělat čas sám pro sebe?
Vánoční čas je obdobím setkávání se s rodinou i nejbližšími přáteli. Těším se na to celé měsíce! Taková ta vánoční pohodička u stromečku se ale může proměnit v honbu za zlomením rekordu v počtu návštěv za den. Jedna babička, druhá babička, ještě teta a kamarádka s dětmi… Nakolik jsou takové návštěvy touhou po požitku z rodinného setkání a nakolik si chceme pouze odškrtnout další povinnost z checklistu? I když jsou setkávání plánována s tím nejlepším úmyslem, pokud my sami nemáme kde brát energii, ani naše návštěvy nemůžou být naplněny empatií, nasloucháním a radostí z prožitku právě teď a tady. Jak si v jakékoli roční době udělat čas sami na sebe?

Přijímat je stejně důležité jako dávat

Jak moc rádi dáváte dárky? Čekáte na to, jakou radost uděláte tomu druhému? Při takovém obdarovávání dost často zapomínáme sami na sebe. Nemůžeme totiž rozdávat, pokud naše vlastní nádoba je prázdná. Je totiž velký rozdíl, pokud obdarováváme z přebytku a hojnosti nebo se při darování dostáváme do vlastního nedostatku – energie. Naučte se tedy v první řadě přijmout pomoc nebo si o ni rovnou říct – požádat o pohlídání dětí, odmítnout nedůležité schůzky, protože jen vy sami máte právo rozhodovat o tom, čemu a komu svůj čas věnujete. V tu chvíli se vám otevřou možnosti, jak zvládnout vše a uchovat si i čas sami pro sebe. Nemusíte zrovna absolvovat kurz time managementu, abyste si mohli dvakrát týdně odskočit na cvičení či masáž.

Žádný pocit viny

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.