Jak poznat toxičtí člověka?

Setkání s nimi vás vyčerpává
Těšili jste se na kávu s kamarádkou, ale po setkání jste naprosto vyčerpaní? Občas člověk může mít špatnou náladu a přenést ji na druhé. Ale pokud se po každém setkání s danou osobou cítíte bez energie, něco je špatně! Toxičtí lidé vám vyloží veškeré světové problémy a nedovolí vám sdílet své novinky.

Zdroj: Youtube

Komplimenty, které nejsou komplimenty

"Kuchyň je krásná, ale já bych tak velkou linku nechtěla." "Tvoje šaty mají super střih, ale já bych si je nikdy neoblékla." "Ten nový mobil vypadá hezky, ale já bych ho nechtěl, protože bych se bál, že ho ztratím." Toxičtí lidé vás nikdy pochválí, a pokud ano, rychle to zruší tím, že přidají nějaké "ALE".

Manipulace je pro ně běžná věc

Toxičtí lidé si s vámi hrají a ovládají vás jako loutku. Bez problémů vám mohou vnutit pocit viny. Klasickým příkladem je věta: "Pokud jsi opravdový přítel, tak mi tohle uděláš." I když se vám daná věc vůbec nechce, pokud jste dobrý přítel, musíte to udělat (anebo ne?).

Jsou žárliví

Stále vám volají, píší dlouhé texty a denně zvoní na vaše dveře. Nesnesou, abyste byli v kontaktu s jinými lidmi. Bez ohledu na to, zda je to kamarád nebo přítel, obojí vás dokáže pořádně potrápit. Nedovolte, aby jejich žárlivost kazila vaše dny.

Vždy se považují za oběti

Myslí si, že je celý svět nenávidí, že všichni házejí klacky pod jejich nohy a nikdo je nerozumí (kromě vás). Toxičtí lidé trpí svým negativismem a karma jim to vrací. Bohužel se tak ponoří do svých negativních myšlenek, že vás také vtáhnou dolů.

Vaše problémy je nezajímají

Samozřejmě i vy máte své problémy, se kterými se chcete svěřit blízkému člověku. Ale pokud je toto osoba toxická, vaše starosti ji nezajímají. Možná vám věnuje dvě nebo tři věty, ale poté převezme vaše problémy na sebe a začne vám vyprávět o tom, jak se on cítil v podobné situaci.

Zdroj: