Premium obsah

Jak nelitovat toho, co se stalo v minulosti?

Jak nelitovat toho, co se stalo v minulosti?
Litujeme vlastních chyb, promarněných příležitostí, špatných rozhodnutí, ale i nedostatečného věnování času svým blízkým. Zkusme se zaměřit na to, že minulost už nezměníme. Budoucnost je nejistá, ale to, co rozhodně můžeme ovlivnit, je tady a teď. „Sama jsem litovala odkládání výběru vysoké školy, vyřčených slov, která ublížila druhým, nepovedených vystoupení před veřejností i třeba nevhodných investic. Bohužel nás mohou trápit jak prkotiny, tak i situace, které ovlivňují zbytek našeho života,“ říká Barbora Vacková, senior konzultantka a lektorka GrowJOB Institute. Jde tedy nelitovat minulosti? 

„Jeden z mých klientů litoval nezvládnuté zkoušky z angličtiny, která ho dělila od získání titulu inženýr. Snižovalo mu to sebevědomí a cítil se oproti kolegům v práci méněcenný. Uvědomil si, že to i po několika letech může změnit. Znovu se přihlásil na studia, prošel intenzivním kurzem angličtiny a povedlo se. Školu zdárně dokončil,“ vypráví Barbora Vacková.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.