Premium obsah

Jak naději neztrácet, ale rozsévat

Jak naději neztrácet, ale rozsévat
Všechno je teď tak šedé. Někdy možná šedé a bílé, ale ať se snažím, jak chci, jiné barvy kolem sebe nevidím. Všichni máme v této době většinou jen jeden cíl, a to zůstat s negativním testem a pozitivní myslí. Některé zprávy nás můžou opravdu pěkně vykolejit. Jak si tedy udržet jasnou mysl a uvnitř stále rozsvícené světýlko naděje, že zase brzy spatříme plnou škálu barev?

Pozor na optimismus

Pokud se cítíme někdy opravdu zdrble, měli bychom dávat pozor na to, zda nezaměňujeme naději za přehnaný optimismus. Ten nás někdy může svést na špatnou cestu tím, že vidíme věci mnohem růžověji, než jaké doopravdy jsou. Skvěle to popisuje příklad vojáků ve válce ve Vietnamu. Nejhůř na tom byli optimisté, kteří si už malovali, že na Vánoce budou doma u své rodiny, pak na Velikonoce, ale reálně nic nenapovídalo tomu, že taková situace opravdu nastane. Upnuli se k růžové budoucnosti a realita je pak o to víc srazila na kolena. Udržet si v sobě zaseté semínko naděje znamená, že i přes nepříznivý vývoj existují situace, které bychom sami dokázali zvrátit, takže bychom docílili lepšího konce.

Právo volby

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.