Úplné zatmění Měsíce nebo také „krvavý měsíc“ se objeví na obloze 26. května a podle NASA by mělo být viditelné z východní Asie, Austrálie, z oblasti Tichého oceánu a z většiny Ameriky. Zatmění Měsíce nastává, když stín naší planety blokuje sluneční světlo a zahalí Měsíc do tmy. Zatmění nastává pouze tehdy, když je úplněk. Tato hvězdná konstelace ovlivní i naše cítění a prožívání. Objeví se zmatek a nesoustředěnost v citech a myšlenkách. Můžeme mít pocit naprostého zmatení. Tento silný úplněk zviditelní níže uvedená témata.

Nakolik dokážeme být v božském vědomí Jednoty tváří v tvář krizi?

Okolnosti života jsou někdy bouřlivé a nekontrolovatelné. Životní krize přicházejí bez varování. Když přijde krize, spustí v našem vnitřním světě kaskádu emocí, které námi zmítají sem tam jako kánoí na divoké řece. Jde o to, jak ke krizím přistupujeme. Necháme se jimi semlít? Považujeme sami sebe za oběť vnějších okolností, které nemůžeme ovlivnit? Nebo ke krizi přistupujeme jako k výzvě zkoumat sami sebe? Osobní krize nám zviditelňují okamžiky, kdy se nevědomé emoční zápisy (naše nezpracovaná dětská traumata) dostávají na povrch, abychom si je mohli ve svém dospělém těle zpracovat. Každá krize je tak zároveň příležitostí k našemu osobnímu růstu. Jak tuto příležitost uchopíme, záleží jen na nás.

Dejte pozor na popření emocí

Nečekané zvraty, obraty, ztráty, zisky, krize, kolize, ocenění, znevážení… Ty všechny tu jsou, aby nám ukázaly, že zde existuje vyšší síla, která nás přesahuje. Síla univerza, kosmu, Boží vůle. Pokud čelíme krizi ve správném duchu, můžeme se sladit s rytmem kosmického tepu. V tu chvíli dokážeme odpustit všem bolestem života, které nás na naší cestě potkaly, dokážeme v nich vidět dar a požehnání bezpodmínečné lásky. V tu chvíli se rozpouští ta část, která vzdorovala, odmítala, litovala, hodnotila.

Dejte si však pozor na popření emocí. Spousta z nás v touze mít se dobře zavírá dveře před svými emocemi. Ve snaze mít se dobře si zakazuje cítit a prožívat jakékoliv negativní emoce. Od nepříjemných emocí máme tendenci utíkat k jídlu, cigaretám, alkoholu, sociálním sítím, sportu, práci. Je nespočet mechanismů, jak se nepříjemným emocím vyhnout. Jaký je ten váš?

Co cvičit?

Pro setkání se s emocemi je nezbytné naučit se vypnout – odpočívat, relaxovat, dopřát si chvíli, kdy neděláte nic. Věnujte se proto v těchto dnech relaxaci. Pomoci může pomalá jóga, dechové techniky, meditace.

Prodýchejte se ke klidu

  • Naučte se dechovou techniku savitrí pránájáma – je vhodná ke zklidnění vašich myšlenek po celodenní mentální práci, pokud je vaše mysl přetížená.
  • Dechové cvičení podle Wim Hofa dokáže efektivně pracovat s nahromaděnými emocemi. Zbaví vás myšlenkového přetlaku, vyčistí hlavu a uleví od emocí.

Lekce jógy

Zařaďte si lekci jógy zaměřenou na orgány související se znamením Luny – Střelcem. Jsou to:

játra, stehenní kost, křížová kost, kostrč, kyčelní svalstvo, kyčelní kloub, bederní obratel, bederní svalstvo.

  • Tato lekce je ideální pro zklidnění a odbourání stresu po náročném dni. Můžete cvičit navečer nebo kdykoli v průběhu dne, pokud je vaše mysl roztěkaná a neklidná.
  • Tato lekce vás osvobodí od uvězněných emocí. Ásany v ní silně masírují játra a slezinu – orgány, které souvisejí se zadržováním našich emocí.
  • Tato lekce uvolní vaše bedra, kost křížovou, kyčle – orgány, kterým vládne Střelec.
  • Orgánem, který vládne našim emocím, jsou játra. Podpořte jejich očistu touto lekcí jógy a uvolněte zadržované emoce.

Meditace

  • Vyzkoušejte kteroukoli z našich vedených meditací. Pro začátečníky jsou vedené meditace ideální cestou, jak najít cestu do klidu.