Premium obsah

Ájurvédou proti stresu a úzkosti

Ájurvédou proti stresu a úzkosti
Události posledních dní vyvolávají situace plné strachu a úzkosti. Někdy jsou ty pocity až k nesnesení. Co dělat, abychom se s takovými ponurými myšlenkami a situacemi popasovali? Především myslete na to, že se s tím nemusíte vyrovnávat sami. Vyhledat pomoc v opakovaných úzkostných situacích není nic špatného. Naopak. První pomoc ale můžeme hledat například i ve východní medicíně a východním učení. Ájurvéda a jóga dohromady přináší několik rad a technik, které nám můžou pomoci ve chvíli, kdy potřebujeme akutní zásah a pomoc.

Co je vůbec strach a úzkost?

Strach je přirozená ochranná technika, kterou všichni moc dobře známe. Je nedílnou součástí našeho života. Strach nás dokáže vybičovat k nejlepšímu výkonu. Na druhou stranu není dobře si strach pouštět k tělu na dlouhou dobu. Ve finále je bolest z něčeho, co ještě vůbec nenastalo. Takový dlouhodobý strach může na našem zdraví zanechat opravdu nemalou stopu. Úzkost a úzkostné stavy jsou už ale něco jiného než samotný strach. Jóga a ájurvéda může při takových stavech ulevit, ale rozhodně se doporučuje vyhledat odbornou pomoc terapeuta nebo psychologa.

Dýchejte…

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.