Premium obsah

Ájurvéda a rituály proti stresu

Ájurvéda a rituály proti stresu
Někdy se na nás valí tolik negativních zpráv a informací. I když tento tok informací můžeme zčásti ovlivnit a utnout, i tak nám občas život nakládá víc, než jsme schopni v danou chvíli unést. V takový moment je nutné se zastavit a naslouchat, co nám naše mysl a tělo říká, a podle toho postupovat. Ájurvéda vychází z východní medicíny a její rady, jak vyzrát na stresové situace, jsou k nezaplacení. Pokud na sobě už teď cítíte, že vám není dobře, a vlastně ani nevíte proč, vězte, že takové rozpoložení může snadno přejít do nepříjemných úzkostných stavů. Co radí ájurvéda, abyste se takových stavů vyvarovali?

Správná strava

Ájurvéda mluví o třech pilířích zdraví – strava, spánek, aktivita. Zdravá, vyvážená a pravidelná strava je klíčem k vnitřní harmonii, zdraví, síle, spokojenosti a radosti. Co ale znamená zdravá a vyvážená strava? Podle ájurvédy by každé naše jídlo mělo obsahovat všech šest chutí. Vyvážená strava zahrnuje ze dvou třetin jídlo, které má správnou výživovou hodnotu – to jsou například obiloviny, ovoce, mléko, ořechy a tuky. Poslední třetinu stravy by mělo tvořit jídlo, které očišťuje – luštěniny a zelenina.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.