1. Hned po probuzení kontrolujeme telefon.

Záplava pracovních emailů, zprávy z celého světa a tisíce příspěvků na všech sociálních sítích. Pokud hned po probuzení berete do ruky telefon, může to ve vás vyvolat paniku a stres ještě předtím, než otevřete oči dokořán. Dopřejte si raději klidný začátek dne, a práci a telefonu se věnujte až potom, co usednete ke svému pracovnímu stolu.

2. "Vaříme" se v horké sprše.

Mnozí z nás si ráno dávají horkou sprchu, aby se probudili a načerpali energii. Horká voda však našemu mozku říká, že je čas uvolnit svaly - to zpomalí srdceční tep a způsobí, že se cítíme ospalí. I když studená sprcha nezní tak příjemně, dejte jí šanci - vaše tělo i mozek to ocení.

3. ,,Zacvičím si později."
Mnoho lidí se ráno vzbudí s tím, že si hned zacvičí - půjdou si zaběhat, nebo půjdou do posilovny. Ráno ale síla naší vůle není tak silná, a často cvičení pak odkládáme tak dlouho, že k němu vůbec nedojde. V práci se ale pak dostaví únava, nebo úzkost. Proto je lepší cvičení neodkládat a zacvičit si hned ráno. Pohyb je pro pro naše tělo velmi důležitý a neměli bychom na něj zapomínat.

4. Snídáme málo.
Několik studií prokázalo, že pokud si k snídani místo bohatých bílkovin vyberete prázdné sacharidy, budete mít během dne větší chuť na nezdravé jídlo. Co si tedy vybrat k snídani? Pokud zvládnete ráno snídat, nejideálnější volbou je například vaječná omeleta, která vám zajistí dostatek bílkovin.

5. Zuby si čistíme hned po jídle.
Čištění zubů hned po snídani, zejména pokud jste jedli kyselé potraviny, jako je ovoce nebo káva, může zanechat cukry na povrchu zubů a narušit zubní sklovinu. Doporučuje se čistit si zuby hned po probuzení nebo před jídlem a po snídani si pouze vypláchnout ústa čistou vodou, která pomůže odstranit nepříjemný zápach z úst.

Zdroje:

https://www.inc.com/marcel-schwantes/5-morning-habits-that-will-make-you-super-productive-all-day.html

https://www.zdravie.sk/clanok/55521/5-zlozvykov-ktore-robievame-vzdy-rano