Premium obsah

5 strategií, jak zkrotit emoce

5 strategií, jak zkrotit emoce
Naučit se pracovat s emocemi je dobrá cesta, jak si zlepšit vztahy i zdraví. To se lépe dělá, když jste v klidu, než když je emoční požár na střeše. Cestou je přijetí, všímavost k emocím, vizualizace a taky odpuštění. Tady je pět účinných strategií, jak zkrotit emoce.

Nebojujte s nimi

„Velmi mě potěšila zpětná vazba od jednoho klienta, že mu pomohlo moje doporučení nebojovat s nepříjemnými emocemi, ale pouze přijmout fakt, že jsou nepříjemné,“ říká psychoterapeutka Tereza Hodycová. Právě zvědomením a přijetím dané emoce, nasloucháním tomuto šestému smyslu, můžeme zjemnit to nepříjemné a neplýtvat energií na boj a ovládání. Umíte být s tou emocí? Nebo od nepříjemných emocí honem utíkáte – voláte kamarádce, mamince, prcháte za zábavou nebo k práci, zajídáte emoci… Únikových mechanismů, které vás chrání před tím, abyste se potkali s emocí, je celá řada a některé z nich se maskují za šlechetnou činnost. Třeba taková bezmezná ochota pomáhat bližnímu nebo workoholismus… Všímejte si těch únikových cest, kterými před emocemi utíkáte. „Umět být sám se sebou a umět se sebou vydržet je tak velký díl práce s emocemi,“ říká psychoterapeutka.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.