5 rad pro zvládnutí sociální izolace

Rady, jak zvládnout doma sociální izolaci
Nynější situace v České republice nás donutila k tomu, abychom trávili většinu svého času ve svých domovech. Pro někoho žádný problém, pro jiného velké narušení každodenních plánů. S příchodem podzimu a horšího počasí je zvládání izolace trochu lepší, přesto se ale může stát nepříjemnou zkušeností. Rozebereme si pár způsobů, jak si udržet psychickou pohodu i v období karantény.

Buďte produktivní

Náhle má člověk spoustu volného času. A najednou neví, co s ním. Důležité je vybírat si činnosti, u kterých se budete cítit alespoň zčásti produktivní. Existuje téma, o kterém jste se chtěli dozvědět víc? Obor, kterému se chcete věnovat? Zasedněte ke knihám a internetu a vzdělávejte se. Možná jste se chtěli naučit nový jazyk? A co takhle koníčky? Máte nějaké hobby z dětství, ke kterému byste se rádi vrátili? Teď je ten ideální čas. Možná chcete začít kreslit nebo vám na půdě leží stará netknutá kytara. Buďte kreativní a vymezte si přes den alespoň nějaký čas na něco, u čeho se budete cítit produktivní a co vás zároveň bude bavit. Nikdy není pozdě na získání nové dovednosti a nikdy člověk neví, kdy se mu tato zkušenost bude v budoucnu hodit.


Zabavte se společně

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.